| CristinaABC a întrebat:

Ce parere aveti de scosul parului pubian cu penteta? am incercat lama dar e intraiurea.scot cu penteta si e bine...dar nu am rabdare.voi cum faceti? cum inlaturati parul pubian? ce sa fac sa creasca mai greu si daca sunt alte metode de inlaturare in afara de taiat cu foarfeca, pentetam, lama si laserul?

7 răspunsuri:
| Mirunelu a răspuns:

Cumpara-ti epilator si te faci singura acasa. Este ca si cum te-ai face cu penseta doar ca mult mai rapid.

| PsychologistT a răspuns:

La salon cu ceara. Daca nu iti iei ceara acasa pe care o incalzesti pe aragaz, si te faci singura.

| SpeșălGirl a răspuns:

Pentru inlaturarea parului pubian se merge la salon.Asa,parul iti creste mult mai greu si iti lasa pielea foarte catifelata.

| CristinaABC explică (pentru SpeșălGirl):

La salon mi-e rusine acolo trebuie sa te dezbraci nu?

| SpeșălGirl a răspuns (pentru CristinaABC):

Da.Dar este mai simplu, si mie imi era rusine, dar asta e, mi-a trecut.Este mult mai simplu acolo, pentru ca pielea in zona asta este foarte sensibila.

| IrishCream a răspuns:

Te poti duce la salon, dar daca esti mai rusinoasa fa-te singura acasa cu ceara de albine. Daca nu poti si nu suporti durerea. roaga pe cineva sa te ajute.

| roxanamariaa a răspuns:

Creme sau ceara happy
Funda?