| Meagainsttheworld a întrebat:

Ce parere aveti despre dragoste? big grin Cine e pro si cine e contrabatting eyelashes?

Răspuns Câştigător
| cflori a răspuns:

Cu totii avem nevoie de dragoste, fie ea de orice fel, de mama-copil, intre prieteni, intre iubiti/soti..Se manifesta chiar si in afectiunea pentru un animalut.
In orice caz dragostea e esentiala vietii, nu poti sa zici ca ti-ai trait viata la maxim si ca esti fericit daca nu ai iubit macar o data.Chiar si persoanele care cauta distractie si aventuri vor ajunge la un moment dat sa simta nevoia de cineva aproape care sa-i ofere dragoste.
In final, e un lucru minunat si cred ca pe langa altele ne face mai buni ca si individ.iar atunci cand simti ca ai gasit-o...ai grija de eahappy

2 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Depinde dragoste in ce sens.
Dragostea dintre doua persoane, nu cred ca cineva ar fi contra. Nu exista persoana care sa nu fie macar odata in viata indragostit si sa nu ii placa sentimentul.
Oricine iubeste, fie ca iubesti (ca baiat) o fata, fie ca iti iubesti ( ca parinte) odrasla, fie ca iti iubesti prietenii, oricine iubeste.
Poate..cand iubesti pe cine nu trebuie atunci ai un anume sentiment de regret, cand te indragostesti aiurea, sau cand iubesti persoane care nici nu vor sa auda de tine.

Eu iubesc si ma simt iubita, de parinti, prieteni, si alte persoane de care sunt apropiata, deci sunt pro "dragostei".

Oricum, cred ca nu te refereai la sex, nu?

| Meagainsttheworld explică (pentru whatevernvm):

Nu, in special ma refer la dragostea dintre doua persoane, daca merita thinking big grin