| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre pistrui? Eu am si vreau sa scap.(, daca ati avut cum ati scapat de ei)

Răspuns Câştigător
| mihaicopilnebun a răspuns:

Eu sunt baiat si pot sa spun ca ma atrag fetele cu pistrui mi se par foarte draguti, frumosi, sexy ei dau un anumit aspect innocent fetelor care ii poarta, nu trebuie sa scapi de ei si daca sunt fete rele care iti spun ca sunt urati sunt invidioase nu le asculta, fi naturala naturaletea este cea mai frumoasa si multi baieti apreciaza asta

6 răspunsuri:
| adinaxD a răspuns:

Hehehee hee si eu am cativa. prietenii imi spun ca pistruii sunt ''o parte din mine'' laughing.
si eu am vrut sa scap de ei. am folosit tratamente''babesti'' o vreme. dar nu pentru mult timp. inca ii am, dar nu asa multi pronuntati.
Ca sa poti scapa de ei trebuie sa folosesti suc de lamaie. aplica suc de lamaie pe zonele cu pistrui( ai grija la ochi) si lasa sa actioneze timp de 15 minute.-acest lucru e de folos, insa ca sa scapi de ei mai repede mai trebuie sa faci inca cateva lucruri:
-incearca sa iti faci propria ta masca naturala: Alege ingrediente care îţi sunt la îndemână, precum roşii, castraveţi, ridichi, mere, căpşuni sau piersici. Îndepărtează seminţele, apoi rade sau pasează ingredientele. Adaugă câteva picături de ulei vegetal şi amestecă.
-Iaurtul, un exfoliant blând:
Acidul lactic conţinut de iaurt, smântână sau de laptele acru acţionează ca un peeling, exfoliind cu blândeţe pielea. În fiecare seară, spală-te pe faţă cu lapte acru sau aplică un strat de smântână, pe care îl laşi să acţioneze timp de 15 minute. Îndepărtează-l apoi cu un prosop, fără să clăteşti.
! evita expunerea prelungita la soare.
sper sa te'am ajutat happy
P. S: poti sa aplici lamaie pe fata, iar dupa 5-4 minute sa aplici si masca peste. ( 2 in 1)

| Alice001 a răspuns:

Si eu am dar nu ma deranjeaza. Am auzit ca trebuie sa te dai dimineata si seara cu zeama de lamaie si vor disparea dar nu stiu in cat timp. Scces! :*

| Delya_6437 a răspuns:

Nu poti scapa de ei...ai putea sa-i acoperi. Dar sa stii ca multi oameni cred ca pistruii sunt ft. draguti

| Adi132002 a răspuns:

Tratament naturist cu CASTRAVETE :
a) suc obtinut din trei-patru castraveti; se intinde pe fata de trei ori pe zi;

b) felii subtiri de castravete sau castrevete dat pe razatoare mica; se aplica pe fata in locurile unde exista pistrui si pete. Le diminueaza intensitatea.

Tratament naturist cu CEAPA :
suc, obtinut din doua-trei cepe mai mari amestecat in parti egale cu ulei de masline sau porumb. Se aplica de cateva ori pe zi, timp de o saptamana. Combate pistruii.

Tratament naturist cu FRAG :
masca cu fructe (fragi) zdrobite; acestora li se adauga albus de ou batut bine pentru tenul gras, sau smantana pentru tenul uscat. Se intinde pe piele timp de 15-20 de minute, dupa care se spala cu apa de ploaie. Decoloreaza pistruii.

Tratament naturist cu GHIOCEL :
suc obtinut din planta intreaga; se intinde pe fata. Combate pistruii si petele, diminuandu-le intensitatea.

Tratament naturist cu HREAN :
macerat din un pahar de radacina rasa; se introduce intr-o sticla de 500 ml si se adauga 250 ml otet; se lasa cinci-sase zile. in acest timp sticla se agita zilnic pentru uniformizarea concentratiei. Se strecoara si se ung locurile unde exista pistrui sau pete.

Tratament naturist cu LAMAI:
lotionari cu suc de lamaie caruia i se adauga putina sare. Diminueaza intensitatea pistruilor si a petelor de pe fata.

Tratament naturist cu MESTEACAN :
infuzie din o lingura de frunze uscate si maruntite, sau din o lingura muguri peste care se toarna o cana (200 ml) cu apa clocotita; se lasa acoperita 30 de minute; se strecoara; se tamponeaza petele de pe fata de trei-patru ori pe zi.

Tratament naturist cu MORCOV :
a) masca din radacina rasa aplicata pe ten unde exista pete de senescenta;

b) lotionari pe zonele unde sunt pete de senescenta cu suc obtinut din radacina.

Tratament naturist cu PATRUNJEL :
a) masca cu frunze de patrunjel pisate intr-o piulita;

b) infuzie din trei lingurite de frunze uscate sau o legatura de frunze proaspete taiate marunt peste care se toarna o cana (250 ml) cu apa clocotita; se lasa acoperita 20-30 de minute; se strecoara; se spala fata cu apa de ploaie si sapun si apoi se aplica solutia obtinuta prin infuzie;

c) suc de frunze aplicat pe fata; se lasa de seara pana dimineata, apoi se spala fata cu apa de ploaie calda sau apa distilata calduta;

d) decoct din o mana de frunze la o jumatate litru de apa; se fierb 15 minute; se lasa sa se raceasca; se strecoara; se spala fata dimineata si seara timp de sapte zile; toate cazurile mentionate au actiune buna pentru com

| adrryana a răspuns:

Sa nu faci asa ceva sa vrei sa scapi de ei sunt suuper draguti si eu am si baietii chiar imi fac complimente bine unele fete sunt invidioase si mi-au spus ca sunt urati dar sa stii ca multa lume crede ca sunt foarte sexy, dar daca vrei sa scapi de ei incearca la farmacie dar te sfatuiesc sa nu ca iti va fi dor de ei

| tory73 a răspuns:

Pai cel mai dureros ar fi sa iti pui pe zona unde ai pistrui URZICI sau o varianta mai scarboasa ar fi sa iti pui in zona unde ai pistrui LAPTE DE IAPA ALBA.