| AlexandraMoldovan18 a întrebat:

ma puteti ajuta sa scap de pistrui? Vreau sa scap de ei in unele zone ale fetei si nu reusesc. Daca sunteti persoane care aveti sau ati avut si totusi intre timp ati scapat de ei, sa ma anuntati si pe mine

Răspuns Câştigător
| LadyMelian a răspuns:

Nu poti sa scapi de pistrui mai ales daca sunt mosteniti pe cale genetica. Ce poti sa faci e sa ii "ameliorezi".
Sa eviti statul la soare, bronzul accentueaza pistruii.Sa te dai cu suc de lamaie pe fata, deoarece lamaia deschide la culoare picmentii.
Sa intrebi la farmacie de crema pentru albire sau depigmentare.
Poti apela si la tratament cu laser sau la peeling -ul cu zapada carbonica.

5 răspunsuri:
| BlackRose_2003 a răspuns:

Pune pe o discheta demachianta zeama de lamaie si tamponeaza in zona in care ai pistruii de 2-3 ori pe zi timp de cateva zile si vei observa cum disparwinking

| AlexandraMoldovan18 explică:

Am uitat sa spun... Ofer FUNDA

| PovesteaVieţiiMele a răspuns:

Pistruii sunt draguti.Persoanele cu pistrui sunt dragute.Deci esti o persoana draguta.laughing

| rastagirl10 a răspuns:

Uite un articol ce te-ar putea ajuta
http://www.taifasuri.ro/......uilor.html