| Anonim6666644 a întrebat:

Ce pot sa fac daca toata lumea zice ca arat oribil inclusiv parinti?

7 răspunsuri:
| Drolja a răspuns:

Începi să te cultivi.
Ori te îmbogăţeşti, ori începi să investeşti în bagajul tău intelectual.
Ori înveţi să faci sex demenţial.
trebuie să compensezi cumva faptul că arăţi oribil

| RAY a răspuns:

Cam aiurea parinti sa spuna asta, dar fiecare se naste fara sansa de a vrea asa ca acceptate asa cum esti

| SkyPilot a răspuns:

Incepi cu parintii. Intreaba-i concret ce le displace si incearca sa rezolvi problemele pe care ti le identifica. Sunt lucruri pe care le poti schimba, altele pe care le poti atenua. Dar trebuie sa stii concret ce anume si sa iti faci un plan de actiune. Daca ai probleme cu dantura, incepi de acolo. Este elementul care te face sa arati cel mai rau.

| T0T a răspuns (pentru SkyPilot):

Nu chiar, să țină gura închisă laughing

| RainmakerX a răspuns:

Nu trebuie sa vorbesti cu nimeni intrucat daca parintii tai spun asta atunci inseamna ca nu se gandesc prea mult la cum te simti...Profesorii si alte rude nu au vreo legatura cu acest subiect, deci nu e bine sa-i bagi in probleme de acest gen.
In primul rand imi cer scuze pentru ca nu stiu cum sa ma refer la tine intrucat ai numele Anonim, deci voi lua 2 cazuri in care esti baiat sau fata.
1. Daca esti baiat atunci trebuie sa intelegi ce e in neregula. Exista mai multe motive gen corpul, parul sau felul de a fii... unele lucruri sunt frumoase separat dar nu se potrivesc impreuna. Daca ai cosuri atunci poti sa incerci anumite creme sau pur si simplu inainte de culcare sa te speli cu apa calda pe fata.(Nu stiu de ce... la mine a mers mai demult)Daca ai mustata sau par facial care arata neplacut il poti rade oricand.De asemenea daca problema este de la fizic atunci poti incerca sa faci un fel de program zilnic de antrenament cand nu te vede nimeni.
Daca ai o freza precum acelea de rocker atunci poti sa te duci la un frizer si sa-i spui sa te tunda cum stie el mai bine.(Atentie! Nu frizer batran.Gasesti tu 1 tanar care sa stie ce se poarta in ziua de azi)

2. Daca esti fata atunci iti recomand sa:
Acorzi o atentie speciala parului.Sa-l ingrijesti, sa inveti sa faci diverse impletituri faine...
De asemenea un pic de ruj(rosu nu mov nu visiniu cum am mai vazut...ruj vine de la rouge deci inseamna ca trebuie sa fie rosu neaparat/de asemenea rosul este un pic mai ...stiu si eu, cald/senzual?)Cu acneea ramane ca mai sus.

Valabil pentru ambele cazuri:Ai grija ce haine porti si cand le porti. De asemenea ai grija cum le asortezi.(Asta nu ar trebui sa conteze pentru ai tai dar cine stie)

Cel mai important lucru este sa tii minte ca nimanui nu ii place de cineva care este foarte slab sau foarte gras.
Trebuie sa gasim oarecum un echilibru.

Daca mai vrei niste sfaturi atunci lasa mesaj si te rog sa mentionezi daca esti baiat sau fata.Imi cer mii de scuze pentru aceasta confuzie dar nu imi dau seama.
Iti urez succes!

Ps: Nimeni nu arata oribil! Stiu asta din proprie experienta. Fiecare om este un diamant ce asteapta sa fie slefuit, atata tot.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tu te simti bine in pielea ta e cel mai important. happy

| Juni_Smecherutzu_1977 a răspuns:

Ar trebui sa vorbesti cu un profesor cu care te intelegi mai bine sau sa vorbesti cu cineva intr-o relatie mai buna