| Idk007 a întrebat:

Ce pot sa fac sa imi creasca unghiile mai repede?happy
Si cum pot sa scap de ticul acela stupid de a le roade?laughing
Urgeeennt! am niste unghii oribile
funda:X

Răspuns Câştigător
| Doo a răspuns:

Si eu aveam obiceiul asta si acum am scapat de el.Pentru inceput,mi-am facut un tratament cu ulei de masline(incalzesti uleiul de masline pe aragaz, si storci cativa picuri de lamaie in el, apoi tii mainile 20 min acolo. Apoi am inceput sa imi fac unghiile cu oja-chiar daca erau mici-asftel incat imi placeau si imi era mila sa le rod.La mine chiar a functionat, acum facutul unghiilor a devenit un hobby.

5 răspunsuri:
| Enma a răspuns:

E os solutie de la farmacioe cu care te dai pe unghii si cand vrei sa le rozi o sa ai un gust oribil in gura Si nu o sa o mai faci plus ca intzeapa si nu miroase sau ceva si nu ai ce sa faci sa creasca mai repede... mai erau niste chestii in catalago de la avon pentru a le intarii dar sa cresca mai repede nu stiu remedii

| Iama a răspuns:

Pai tineti unghiile in apa si apoi indeparteazati pielita...ca sa nu le mai rozi incearca sa ai tot timpul ceva in gura/ex:acadica sau guma/... sper ca te-am ajutat

| missdeny a răspuns:

Si eu am avut acest tic dar asa tine doar de control

| SmileToMe a răspuns:

In fiecare seara inainte de culcare te speli si te sapunesti bine-bine pe maini, te stergi si apoi aplici pe unghii ulei de ricin. Trebuie sa stai cu el pe unghii cam o orahappy.
Si eu imi mai rodeam unghiile cand eram mai mica dat acum imi place foarte mult cum arata cand sunt inghrijite, si nu vreau sa le stric. Munceste ca sa le faci frumoase, si nu vei mai avea ticul asta