| bossulbossboss a întrebat:

Cum scap de ticul de imi roade unghiile?

8 răspunsuri:
| XηαтѕυмєX a răspuns:

Eu am avut ticu` asta. am scapat ca m-a batut mama la cap zilnic laughing

| GuessWho0121 a răspuns:

Salut! Te poti da cu ardei iute pe unghii sau este un lac special cu care te poti da si cand vrei sa le rozi are un gust neplacut.

| InsartIuzarneimHiar a răspuns:

Am si eu ceva asemanator... Eu am un tic de ma scarpin sub unghii!

| Leutzbv a răspuns:

Daca esti ca mine nu vei scapa niciodata...:0

| ѕмιℓєfσямєℓℓу a răspuns:

Buna, verisoara mea avea ticul asta. Daca te duci la farmacie, intreaba de un lac de unghii cu gust amar. Te dai cu el, nu este prea lucios, deci te poti duce la scoala cu el. De fiecare data cand iti vei baga degetele in gura vei simtii un gust amar rau de tot.
Mai este o modalitate daca nu gasesti acea oja. Cand aveam 5 ani, bunica imi dadea cu usturoi sau cu ardei iute pe unghii.
Daca nici asta nu merge atunci gandeste-te la momentul ala cand stai in banca langa baiatul pe care il placi, si te va vedea cu unghiile roase...laughing succes, sper sa te lasi de acest tic urat.

| AlexandruRares a răspuns:

Doamne. Vechea poveste a tuturor
Din todeauna imi doresc sa scap de ticul acesta de a-mi roade unghiile e ingrozitor. Le rog pana ma dor degetele apoi durerea se mentine cam o zi jumatate. Desi sunt constient de ce va urma dupa ce rod unghiile tot nu ma pot abtine nu stiu ce sa fac am niste degete groaznice

| pinkzuzulove a răspuns:

Am avut si eu ticul asta, trebuie doar sa iti pui un elastel normal la mana si de cate ori vrei sa iti rozi unghiile te pisti cu elastecul.

| David_Lauran_1992 a răspuns:

Nu stiu. Si eu am acest tic.