| missdany a întrebat:

Ce sa fac sa nu mai cresc? Am 15 ani si 1.75 si nu ma simt deloc confortabil, vreau sa port pantofi inalti, m-am saturat de balerine...

10 răspunsuri:
| LoveForShania a răspuns:

Este imposibil sa iti opresti dezvoltarea.
Fetele inalte care au si un corp frumos sunt superbe. Ai vazut tu vreun fotomodel de 1, 65?
Eu am 15 ani si 1, 69.
Crede`ma daca ai corpul frumos (adica nu esti slabanoaga) e super!
Andreea Banica are 1, 77 si sa stii ca toate femeile o invidiaza pana si Rihanna, care are 1, 74.
Poti purta si sandale, pantofi mai inalti dar nu cu tocul de 10 cm pentru ca femeile care port astfel de pantofi pot da un aer ca sunt micute.

| Shinen a răspuns:

Asa esti tu.nu te poti schimba. Si eu sunt cam inalta la varsta mea. Incearca sa te simti bine in pielea ta, este foarte important.

| BlacK EyeS LoVE BRoWn EyEs a răspuns:

Pai e foarte frumos sa fi inalta. Si eu as vrea! Am 14 ani si 1, 64. Oricum nu trebuie sa porti neaparat balerini sau tenisi. Iti poti lua sandale romane
uite: http://styleshopper.ro/......ator-1.jpg
Oricum sa stii ca cele mai frumoase fete sunt cele inalte care au si un corp frumos.

| AndreeaLupan a răspuns:

Buna.hehe,dar nu e nevoie sa te deranjezi, trebuie sa intelegi ca asa e dat de la Dumnezeu, spune multumesc pentru ca esti pe lume, si ca nu esti urita.Inaltimea nu conteaza, trebuie sa te bucuri de viata si sa o traiesti la maxim, caci de crescut no sa cresti10 m...

Bafta, si fii mai increzuta, sincer, nu te ingrijora de inaltime. pupic

| Dede_1899 a răspuns:

Nu ai cum sa faci asta ...crede-ma...

| alexutza697595 a răspuns:

Eu am 15 ani si 1. 63. Vreau sa fiu ca tinebig grin.
Si nu ai cum sa iti incetinezi cresterea. Poate cu vicii, dar nu te sfatuiesc.

| andreeasim1 a răspuns:

Lasa ca e bine asa, eu sunt f mica de inaltine, am 1, 50 si 18 ani. tare as vrea sa fiu inalta ca sa nu imi pot toc pentru ca te dor picioarele si iti strici coloana. Du-te la un doctor sa vezi ce se poate face si daca mai cresti.

| TPUaLuatoRazna a răspuns:

Si eu am aceeasi problema ca tine...doar ca am 14 ani si 1, 74, nu stiu ce sa fac ca sa nu mai cresc

| le.cocaine a răspuns:

Stai linistita si eu sunt cam la fel, merg pe 16 ani si am 1, 72 ...Ma simt putin cam inalta dar m-am obisnuit, decat foarte scunda mai bine inalta, baietii sunt mult mai atrasi de fetele inalte mai ales daca au si corp, iar cu tocurile eu am purtat de banchet in rest nu putem purta si altceva care sa para frumos si sa nu aiba toc...big hug deci stai linistita si eu sunt la fel! fundita pls:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E chiar foarte fain sa fi inalta. eu am 13 ani si par de 15 ani. am numai 1, 61 sau 1, 62 si nu stiu ce sa mai fac sa ma inalt...