| Lolypup a întrebat:

Ce sa scriu in jurnal si pe unde sa il ascund?
P.S.:

Răspuns Câştigător
| LetMeHelp a răspuns:

Poti sa scrii orice iti trece prin minte! Ce ai visat,ce faci in fiecare zi,de cine iti place, cum ti se pare fiecare persoana pe care cunosti. Absolut tot! Si nu trebuie sa te sfiesti sa scrii pentru ca "jurnalul" este, sa zicem, o persoana imaginara caruia ne confesam fara sa ne judece, sa ne fie rusine, etc.
Il poti ascunde unde esti tu sigur/a ca nu il poate gasi nimeni sau iti poti cumpara unul cu cheie si astfel nu te mai intereseaza daca se uita cineva in el. Totusi sa ascunzi cheia, logic.winking
O zi buna! happy

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Poti crie ce faci tu de zi cu zi si il poti ascunde in camera ta intr-un dulap sau unde iti ti cartile de scoala

| zurick a răspuns:

Salut! Scrie sentimentele tale,visele tale, orice te defineste, ce te bucura, ce te supara, totul despre tine.Stii ar trebui sa-l ascunzi undeva unde esti sigur ca nu-l gaseste nimeni, pentru ca subconstientul vrea ca cineva sa te inteleaga si sa te descopere.PS:eu n-am un jurnal

| Yasmin875 a răspuns:

In jurnal poti scrie lucrurile importante din ziua respectiva.De ascuns ascunde-l sub pat sau in sifonierul de haine.

| hecamefrommetalland a răspuns:

Scrie absolut totul, fara sa iti fie rusine, apoi ascunde-l in fiecare zi intr-un loc diferit(un loc imprevizibil)