| Scofield10 a întrebat:

Ce sa vorbesc cu o fata la prima intalnire?

Răspuns Câştigător
| MeForeverAlone a răspuns:

Cel mai bine e să o lași pe ea să vorbească, fetelor le place să vorbească mult laughing
Ascult-o, las-o să vorbească despre ea ( nu mă refer la laudă sau ceva de genul) adică să povestească despre persoana ei, ce îi place și ce nu, ce fel de temperament are, ce gusturi are, chiar dacă la un moment dat te plictisește nu încerca să schimbi subiectul pentru că își va da seama. Spune-i glume, fă-o să râdă, fetelor le plac mult băieții care le fac să râdă din câte știu, fă-i complimente când o vezi, spune-i că e frumoasă și toate cele, apoi încearcă să găsești lucruri în comun la tine și la ea, îi va plăcea asta. Eu cred că nici nu ai nevoie de răspunsurile noastre, de fapt, te vei descurca de minune! ( dacă nu ai făcut-o dejawinking )
Seară faină!

3 răspunsuri:
| UserulAnonim a răspuns:

Poate parea cam ridicol ce iti sugerez dar zic sa repeti primele cuvinte in fata oglinzii, sa fii mai confident.
Ai sa observi ca restul conversatiei decurge de la sine.
Fii politicos, amuzant, dar natural. Fetelor le place zambetul baietilor, dar sa nu fie exagerat.
Cam atat, pai te intalnesti cu o fata nu cu Oprah, ai sa te descurci! Bafta! happy

| Bianca_Bănică_1993 a răspuns:

Incearca sa ii alfii hobby-urile, poate asa vei afla ca ii plac filmele si vei obtine usor o a doua intalnire la cinema

| Andreeeeeeea11111 a răspuns:

Vorbeste despre tine, despre pasiunile tale si despre ce ti place dar las o si pe ea sa vorbeasca despre ele. Cel mai probabil o sa vedeti ca aveti lucruri in comun. Axeaza te pe acestea. Fa i complimente. E important sa fii natural, nu fals, nu mincinos.
Daca vezi ca anumite subiecte o deranjeaza, vorbeste despre altceva. Nu uita sa faci glume si sa fii amuzant! happy fetele apreciaza asta in general.
Sper ca te am ajutat :*