| anonim_4396 a întrebat:

Ce se intampla cu o persoana atunci cand se inchide prea mult in ea, atunci cand nu are cu cine sa vorbeasca despre probleme, atunci cand se invinovateste de anumite lucruri pe care le-a facut sau le face si care are doar activitati banale, nu prea iese, nu prea comunica. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| reihiuke a răspuns:

De obicei asta se intampla cand viziunea despre sine si despre lume e distorsionata prea mult de propria imaginatie. se instaleaza o viziune negativa care distorsioneaza tot ce se primeste din afara...adica nu mai e capabila sa vada lucrurile asa cum sunt. bineinteles ca ea crede ca le vede corect.incepe sa se complaca in starea asta, iar fara sa isi dea seama. daca isi da seama, ar trebui sa faca o munca de a vedea minciuna din ea insasi. dar nimeni nu vrea asa ceva.

| anonim_4396 explică (pentru reihiuke):

Cred ca ai o foarte mare dreptate in ceea ce spui!

| reihiuke a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta studiez de 10 ani

23 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Are șansa de a se cunoaște foarte bine și totodata să fie un fin observator al celor din jur și a proceselor care au loc în lumea înconjurătoare.

| Giulia97Anna a răspuns:

Intra intr-o urata...depresie.

| T0T a răspuns:

Devine depresivă.

| Doub a răspuns:

Depresie, prietene, depresie

| GreenVoid a răspuns:

Sufera?big grin Si persoana aceea ai fi tu sau cum?laughing

| anonim_4396 explică (pentru GreenVoid):

Ai raspuns de parca ai fi ruda cu fratele meu, ca sa nu mai zic ca iti plac leii ca si el laughing

| GreenVoid a răspuns:

Fratele fratelui tau e baiat jmecher atunciwinking laughing

| anonim_4396 explică (pentru GreenVoid):

Ai intuit bine, chiar este o fire mai "smechera" asawinking laughing

| GreenVoid a răspuns:

Smechera si tinde sa corecteze se parehee hee scrisesem la misto oricum cu "j"winking

| ℛąin a răspuns:

Intră într-o stare urâtă...

| anonim_4396 explică (pentru ℛąin):

Sunt sigur ca asta nu e cel mai bun raspuns al tau!

| ℛąin a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta pentru că nu dau răspunsuri bune.

| anonim_4396 explică (pentru ℛąin):

Sunt sigur ca asta nu e cea mai buna parere pe care o ai vizavi de propia persoana.

| ℛąin a răspuns (pentru anonim_4396):

Trec printr-o perioadă mai grea, deci n-o să auzi de bine.

| anonim_4396 explică (pentru ℛąin):

Consider ca ar trebui sa-ti revii, totusi, sunt persoane cu perioade mai grele decat a ta.

| ℛąin a răspuns (pentru anonim_4396):

Or fi, dar fiecare cu viața și problemele lui.

| anonim_4396 explică (pentru ℛąin):

Eu doar incercam sa-ti spun, cei drept, printr-un mod subtil, ca in loc sa te plangi mai bine ai incepe sa cauti solutii pentru a trece peste acest "impas" daca vrei. Zambeste, nu ai nici un motiv de a nu o face!

| ℛąin a răspuns (pentru anonim_4396):

O să mai dureze până o să găsesc o soluție, asta dacă găsesc. Deci suportă-mă laughing

| anonim_4396 explică (pentru ℛąin):

Din contra, pentru mine esti un deliciu!winking

| ℛąin a răspuns (pentru anonim_4396):

Lol. De ce? laughing

| GinoLANETTI a răspuns:

Poate dezvolta o stare de anxietate, pe viitor nu va putea sa relationeze cu persoanale din jur, va ajunge sa creada ca ceilalti au ceva personal cu ea, se va integra mult mai greu, va ajunge sa intre in depresie si dupa o varsta ii va fi foarte greu sa isi revina.