| Unlucky a întrebat:

Ce si cat sa iau ca sa ma sinucid? Luati in serios intrebarea chiar vreau sa stiu.

17 răspunsuri:
| ZyReXe a răspuns:

TE ROG EU FRUMOS nu te SINUCIDE
Prima data vindeti organele ca sa ajuti oamenii care au nevoie de ele macar sa faci si tu un lucru bun acestei planeta si dupa te poti sinucide numa bine ne mai scapam de un handicapat

| FlorinDiablo a răspuns:

Pai te poti sinucide in mai multe moduri ingerand otravuri sau anestezi iti sta inima, aruncare de la inaltime senzatie super urmata de impact taierea venelor si mai sunt altele mai sunt diazepame cu alcool.

| Azµre a răspuns:

-Cianură
-Lama
-Clor
Sunt destule metode de ce întrebi?

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Nimic, doneaza-ti organele

| Dariusuu a răspuns:

Din userul tau imi pot da seama ca oarecum ai fi ghinionist, neindreptatit.

Crezi ca doar tu esti asa? Viata nu se termina aici.

Nu acum.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna, Unlucky!

Hai sa stam de vorba. Nu e nevoie sa recurgi la asemenea gesturi. Ne dorim sa te ajutam.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doua palme de la mama ta si o scatoalca de la tatal tau. Si daca nu ajuta, mergi la psihiatru.

| LolaLollita a răspuns (pentru anonim_4396):

Mi-ai luat vorba din gura.
Nu sunt de acord cu educarea copiilor prin bataie, insa o palma in cazul de fata nu strica.

| anonim_4396 a răspuns (pentru LolaLollita):

Doar in cazul de fata, fireste. Unii se alinta intr-atit incit la cel mai mic moft nerealizat, repede se sinucid. Ce are sa-i mai loveasca viata!

| LolaLollita a răspuns (pentru anonim_4396):

Exact. Ce stiu ei despre adevaratele griji si probleme ale vietii. Nici eu nu stiu inca suficiente.

| anonim_4396 a răspuns (pentru LolaLollita):

Cit traim, tot invatam. Iar "la final" descoperim ca nu stim prea multe. Batrinii spun: tot prosti murim.

| prizeFTW a răspuns:

Spala-te cu apa rece ca gheata pe fata, culca-te si mergi la un psiholog. Sper sa-ti treaca gandurile astea...

| EdwardTeach a răspuns:

Indiferent cât de rău o duci, văd că ai acces la internet ceea ce înseamnă că de fapt situaţia nu e atât de rea pe cât crezi. Cred că ai auzit de copiii din Africa cât de bine trăiesc, ce sănătoşi sunt şi ce condiţii de viaţă perfecte au, nu? Nu te mai plânge pe site-uri dintr-astea şi fii puternic/ă. Viaţa merită trăită.

| meseriasul88 a răspuns:

Auzi eu iti dau un sfat de ce sa te sinucizi sa-i dai sufletul tau la diavol eu zic sa te mai gandesti ea priveste aici Care este calea pe care mergi tu? Pe una din două te afli tu

| Charlly a răspuns:

Ia-ti un topor, dati in cap.rolling on the floor

| Patricia07 a răspuns:

Sper din suflet, ca intrebarea nu ii chiar asa serioasa si doar ii o curiozitate. Nu stiu care ii viata ta, dar cu siguranta nu ii ok. Te sfatuiesc sa fi puternic/a si sa treci peste toate astea fiindca cineva de sus are grija de noi toti si cu siguranta vei avea o viata mai buna! Stiu ca lumea e foarte rea, si mie mi se intampla deseori sa am senzatii aiurea si sa simt ca is singura. Dar de fapt nu ii asa, asta ii doar in mintea noastra. Gandeste-te bine, fiindca nu ai de ce sa iti arunci asa viata pentru niste fapte aiurea sau vorbe spuse fara rost. Ai grija de tine si nu mai fi asa negativ/a! O viata cat mai frumoasa sa ai! :*

| Symeon a răspuns:

Ia-ti un creier ca poate incepi sa gandesti