| razboinicu2016 a întrebat:

Chiar daca mai am pana la liceu, as vrea sa va spun in dilema in care sunt:
Nu stiu ce profil sa aleg.Imi place matematica(am media 9), dar sunt ceva de genu 10, 4, 10,5 cu notele, iar la geometrie bata de tot.
La romana sunt bun, am 10 pe linie,dar scrisu foarte urat,fizica tot asa, Chimia si biologia nu prea cam mult de invatat. Engleza stiu sa vorbesc, dar nu si s-o scriu.De vrut vreau un liceu dupa care sa ma pot angaja repede.M-am gandit la mate-info, dar mi-e frica ca nu voi face fata(sunt genu care invata de nevoie nu de placere si temele de obicei in clasa le fac).M-am gandit si la economic, dar am auzit ca nu ies cum trebuie de acolo si ca voi da numai de golani..Atat legat de optini, Toti profesori spun despre mine ca pot, sa fac ceva bun, eu nu prea cred.Acum astept parea voasta

3 răspunsuri:
| DayByDay a răspuns:

La economic nu sunt golani, depinde din ce oras esti. Iti recomand mate-info sau stiintele naturii.

| MagdaKathy a răspuns:

Stiintle Naturii... Cel mai potrivit.winking

| razboinicu2016 explică:

Ce pot sa ies de la stinte medic altceva?