| Silly a întrebat:

Cine merge dupa masa la scoala? Imi puteti spune programul vostru? As vrea sa fie de genu: Ma trezasc la:, la. mananc, la. invat, la. vin, la. ma culc Am dat un exemplu nu trebuie sa fie asa, poate fi si mai detaliat, dau funda la cel pe care as putea sa-l folosesc.

4 răspunsuri:
| LoveForShania a răspuns:

Buna!
Eu in generala eram dupa-masa. Am fost 2 ani [ a7a si a8a ]
Pai ma trezeam pe la 11 fara un sfert, depinde daca trebuia sa imi indrept parul ma trezeam mai devreme [ la mine la 12 incepeau orele in fiecare zi ].
Apoi ma spalam pe dinti ma imbracam bla bla bla si fugeam la scoalalaughing
Pe la 5-6 ajungeam acasa, mancam, plecam afara/in oras depinde unde mergeam si veneam pe la 8-9 sau mai tarziu. Cand ajungeam imi faceam o parte din teme,si restul le faceam inainte sa plec la scoala, bineinteles, ma trezeam mai devreme. Si apoi ma puneam in pat si stateam pe laptop, pana ma lua somnul, pe la 12-1. Daca nu ieseam nicaieri stateam toata ziua pe mess.

Succes in noul an scolar!

| Broadband a răspuns:

Io dintr-a 8-a am fost numa dupa masa

ma trezeam la 7:00 si jucam cs pana la 11 cand plecam la scoala, mergeam 7 km pe jos si 13 cu autobuzu
ajungeam la 14:00 la scoala ( atunci incepeam orele) stateam pana ne plictiseam, pana pe la 17:00 asa si dupa veneam acasa, bagam counter pana la 2, 3 dimineata si tot asa laughing

| Lavidaloca a răspuns:

Buna...
Eu cand eram in liceu si invatam dupa masa, incepeam ziua cam asa
-Ma trezeam pe la 9:00, luam micul dejun, ma uitam putin la tv ( 30-45 min)
-Pe la ora 10:30 incepeam sa-mi verific temele, daca mai aveam ceva de facut...pe la 12, incepeam sa mai repet la anumite obiecte iar la 12:45 incepeam sa ma pregatesc pentru plecare.
-Aveam ore de la 13:30...Veneam acasa la 7:30, mancam dupa care ieseam putin afara cu prietenii.Intram in casa pe la 21:45 si ma incepeam sa-mi fac o parte din teme.Pe la 00-00:30 mergeam la somn...Succes :*

| batmobile a răspuns:

Am fost intr-un an dupa-masa...ma trezeam la 8:30; 9:00; 9:20 laughing imi faceam temele, mancam ma mai invarteam la baie, tvhappy plecam pe la ora 11:40 dar depinde in unele zile incepeam orele mai tarziu... ajungeam acasa cam pe la 6, mancam, mergeam pe afara, ascultam muzica iar de la 23:00 imi mai faceam din teme daca aveam mai multe si stateam la televizor pana la 1 noaptea ma uitam la seriale pe HBO big grin