| anonim_4396 a întrebat:

De cateva zile mi-e somn incontinuu, de-abia imi pot tine ochii deschisi. Ma culc pe la 8-9, cate o data si pe la 10. Nu ma pot concentra sa invat, parca as vrea sa dorm continuu si imi lacrimeaza ochii foarte des. Imi puteti spune, va rog, ce as putea sa fac? Nici la scoala nu pot sa ma duc ca adorm la ore. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

O fi de la trecerea asta in privara, e cunoscut ca te face sa fii mai obosita.

| FemeiaPisică a răspuns:

Şi eu păţesc asta, de la schimbarea ceasului mai ales.
Încearcă să bei ceaiuri dimineaţa, nu recomand cafeaua. Mănâncă mai mulţi carbohidraţi pentru energie şi evită să stai în locuri întunecate pentru că adormi direct.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Decat sa ceri parerile celor de pe TPU, nu mai bine te duci personal la un doctor si ii ceri lui parerea totusi fata de noi are o facultate la activ, nu te mananca!