| anonim_4396 a întrebat:

Cineva care stie engleza bine sa imi traduca si mie urmatorul text va rog:

New PSP® (PLAYSTATION®PORTABLE) comes with advanced high contrast LCD screen and built-in microphone
- Offering the highest-level contrast ratio, response time, and wider color gamut possible on a portable LCD screen, the new PSP is capable of displaying movies and photos in more natural and vibrant colors on its high resolution 4.3 inch wide screen.
- The built-in microphone will allow users to easily enjoy games that utilize a microphone(*1), as well as Skype™(*2) and other communication tools
CPU PSP CPU (System clock frequency 1-333MHz)
LCD Screen 4.3 inches (16:9) full-transparent type, TFT drive Approximately 16, 770,000 colours displayed
Sound Built-in stereo speakers
Internal disc drive Read-only UMD™ drive
Main Input / Out put Wireless Network (IEEE 802.11b) (Wi-Fi)
Hi-Speed USB (mini-B)
Memory Stick PRO Duo™ / Analog Video Out / Microphone
Main Interface DC IN 5V connector / DC OUT connector
Video / Earphone / Microphone terminals
USB Slot / Memory Stick Duo™ Slot
Support Codecs (Memory Stick™)
Video: Memory Stick Video Format
- MPEG-4 Simple Profile (AAC LC)
- H.264/MPEG-4 AVC Main Profile (AAC LC)
MP4 File Format
- MPEG-4 Simple Profile (AAC LC)
- H.264/MPEG-4 AVC Main Profile - CABAC only - (AAC LC) / Baseline profile (AAC LC)
AVI
- Motion JPEG (L in ear PCM or µ-Lau)
Music: Memory Stick Sonud Format
- ATRAC3™
- ATRAC3plus™
MP3 / MP3 (MPEG-1/2 Audio Layer3) / MP4 (MPEG-4 AAC) / WAVE (Linear PCM) / WMA (Windows Media Audio 9 Standard Only) (*3)
Picture: JPEG / TIFF / BMP / GIF / PNG
Support Profile PSP® (PlayStation®Portable) Game / UMD™ Video
Control Area Code, Age Audio/Visual Control
Wireless LAN Infrastructure Mode / Ad hoc Mode(Up to 16 Channels Connection)

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Noul PSP vine cu un ecram LCD cu contrast avansat si microfon construit in interior.
Oferind cel mai mare nivel in ceea ce priveste contrastul, timpul de raspuns si gama larga de culori, noul PSP este capabil sa afiseze filme si fotografii in culori mai naturale si mai vibrante la cea mai inalta rezolutie a sa, 4.3 inch latimea ecranului.
De asemenea, microfonul construit in interior va permite utilizatorilor o mai mare usurinta in ceea ce priveste jocurile care necesita un microfon, de asemenea si Skype-ul, pe langa alte unelte de comunicare.
CPU PSP CPU (sistemul frecventei ceasului de 1-333MHz)
Ecran LCD de 4.3 inch (16:9), tip total transparent, TFT drive, aproximativ 16, 770, 000 de culori afisate
Microfon construit in interior
Disc drive intern Read-only (numai in citire) UMD™ drive
Hi-Speed (de mare viteza)USB (mini-B)
Stick de memorie Pro Duo/ Analog video in afara/ Microfon

Iar restul sunt destul de asemanatoare cu cele in engleza si nu pot fi traduse chiar exact, insa cred ca poti sa intelegi la ce se refera.

1 răspuns:
| Iuhas_Octavian_1977 a răspuns:

Noul PSP ® (PlayStation ® Portable), vine cu ecran mare avansată contrastul ecranului LCD și-a construit în microfon

- Oferirea de raportul cel mai înalt nivel de contrast, timp de răspuns, precum și gama de culori mai larg posibil pe un ecran LCD portabil, PSP nou este capabil să afișeze filmele și fotografiile în culori mai naturale și vibrante de pe ei de înaltă rezoluție ecran de 4.3 inch wide.

- Microfonul încorporat va permite utilizatorilor să se bucure de jocurile care folosesc cu ușurință un microfon (* 1), precum și Skype ™ (* 2) și a altor instrumente de comunicare

CPU PSP CPU (System ceas frecvență 1-333MHz)

Ecran LCD de 4.3 inch (16:9) full-transparente de tip, unitate TFT Aproximativ 16, 770000 culori afișate

Sunet Built-in difuzoare stereo

Unitate de disc internă Read-only UMD ™ mașina

Intrare principala / Out afișezi rețea wireless (IEEE 802.11b) (Wi-Fi)

Hi-Speed ​​USB (mini-B)

Memory Stick PRO Duo ™ / Analog Video Out / Microfon

Principalul Interfață DC IN 5V conector / DC OUT

Video / căști / microfon terminale

USB Slot / Memory Stick Duo ™

Codecuri de sprijin (Memory Stick ™)

Video: Memory Stick Format video

- MPEG-4 profil simplu (AAC LC)

- H.264/MPEG-4 AVC Main Profile (AAC LC)

MP4 Format fișier

- MPEG-4 profil simplu (AAC LC)

- H.264/MPEG-4 AVC Main Profile - CABAC numai - (AAC LC) / de bază profil (AAC LC)

AVI

- Motion JPEG (L în ureche PCM sau μ-Lau)

Muzica de: Memory Stick Format Sonud

- ATRAC3 ™

- ATRAC3plus ™

MP3 / MP3 (MPEG-1/2 Audio Layer 3) / MP4 (MPEG-4 AAC) / WAVE (Linear PCM) / WMA (Windows Media Audio 9 Standard numai) (* 3)

Imagini: JPEG / TIFF / BMP / GIF / PNG

Suport Profil PSP ® (PlayStation ® Portable) joacă / UMD ™ Video

Zona Codul de control, Varsta audio / video de control

LAN fără fir modul Infrastructură / Ad-hoc Mode (până la 16 canale de conectare)