| anonim_4396 a întrebat:

Citisem undeva într-un ziar că în liceele de renume din Timişoara una dintre principalele probleme care apare între elevi este bâza.
De la ce porneşte bâza?

1 răspuns:
| LuciWv a răspuns:

De la ori ce.
Cum esti imbracat, cum esti tuns, cum esti tu ca statura, daca ai vreun defect.
Baza face un smecheras de un alt baiat care il vede mai asa mai slabut care stie ca n-ar avea curaj sa-i dea o lectie pe care oho o merita pe deplin.
Cand cineva face baza de tine si nu stie cand sa se opreasca cum s-ar zice dai in barba, chiar daca esti mai slab la nervi prinzi o forta de nici tu nu sti co ai.
Sper ca team lamurit.
Bafta