| Demeister a întrebat:

Citisem undeva într-un ziar un articol şi n-am înțeles o "expresie" folosită de jurnalişti:
La facultatea de fizică din Timişoara, profesorii "se mănâncă între ei".
Ce înseamnă expresia "se mănâncă între ei"?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Sunt invidiosi.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Romanii in general se mananca intre ei. Daca unul e sef si altul subaltern. Asa ca nu ma mira asta.Adica se toarna unii pe altii, se barfesc.

| LonelyLoner92 a răspuns:

Se invidiaza reciproc.

| Dismally a răspuns:

Barfesc, se cearta, "se sapa" daca preferi happy

| WaterDrop a răspuns:

Profesorul de fizica a fost adormit de profesoara de mecanica, care acum incearca sa taie un deget si sa-l manance, in timp ce profesorii de optica si electricitate o musca de picioare.

Sau poate doar se refera la faptul ca se cearta intre ei.

| alexandrualind a răspuns:

Nu se inteleg unul pe altul.