| Roxana_2583 a întrebat:

Crede-ti ca plecatul parintilor in alta tara pentru a ne oferi noua copiilor este o posibilitate de a trai mai bine? ce credeti ca se intampla o data cand parintii pleca...copii isi mai respecta parintii sau profita ca acestia sunt plecati?

2 răspunsuri:
| Luiza_3305 a răspuns:

Parerea mea este ca parintii care pleaca in strainatate uita ca ei reprezinta cel mai important sprijin al copiilor lor si ca acestia au nevoie de dragostea lor sufleteasca, sfaturile, prezenta lor. Stiu ca suna putin demodat, dar pe termen lung, chiar si cel mai cuminte si respectuos copil va ajunge sa simta un sentiment de dispret mai mult sau mai putin accentuat fata de parintii care l-au parasit.Desi acestia considera ca au facut-o in interesul lui si pentru a-i oferi un trai mai bun. E ceva psihologic si chiar am vorbit la scoala zilele trecute despre asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca plecarea parintilor in alte tari ne poate afecta

pe uni dintre noi insa uni ne bucuram caci putem face ce vrem