| Deea dYdY a întrebat:

Credeti ca un baiat de 16 ani s-ar indragosti de o fata de 13 ani, pistruiata, mica de inaltime, dar cu un corp frumos, frumoasa, va rog prietena mea are nevoie de voi!

Răspuns Câştigător
| dulc3'maria a răspuns:

Logic ca poate sa se indragosteascalove strucknu conteaza aspectul fizic asa mult daca o placi asta e tot ce conteaza in fond sufletul face totullove struck

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La 13 ani nu prea conteaza cat de frumoasa este, pentru ca este un copil si un baiat normal de 16 ani nu o poate vedea ca pe o partenera, ci eventual ca pe o soar mai mica. La 13 ani fetele sunt copii, nu ar trebui sa aiba relatii si iubiri, nu e normal si fiziologic. Exista o varsta potrivita pentru toate, daca prietena ta vrea sa arda etapele nu va face decat sa sufere mai tarziu.

| monyk a răspuns:

Buna, fiecare are frumusetea lui...normal ca se poate sa se indragosteasca de ea...asta in primul rand ca nu conteaza numai corpul ci si sufletul si felul de a fi, comportamentul, in plus poate ca ea este genul lui, nu conteaza varsta, poate ca a fost atras de ceva aanume la ea, sigur are si multe calitati, si sa stii ca pistrui nu sunt un defect, chiar nu sunt urati deloc, in plus poti sa te indragostesti de cine te astepti mai putin, poate si pe el l-a `lovit` dragostea si sigur nu conteaza doar aspectul fizic, conteaza si caracterul si ceea ce unuia nu ii place, altuia ii place, pai uite eu m-a iubit pe unu de 21 de ani, eu avand 16, deci varsta nu conteaza, in plus nu frumusestea a fost ceea care a contat pentru mine, m-au atras alte calitati la el, nu cele fizice, sincer iti spun ca nu prea m-a atras fizic, dar totusi l-am iubit, deci iubirea nu are limite si nu sta in `ceva anume`, poti iubi pe cineva pe care nu ai crede ca ai putea sa il iubesti, nu poti sa ii comanzi inimii, pur si simplu iubesti!

| Eu4EverX a răspuns:

Normal de ce nu...Nu numai frumusetea conteaza...si eu am avut un prieten mai demult eu aveam 13 ani iar el 17 el era fat-frumos iar eu.nu aratam prea bine pe atuncistraight face. dar orice e posibil deci mult SUCCES!:*

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

De ce nu? nu conteaza felul in care arati...ci sufletul!happy

| Lady.Love a răspuns:

Da, de ce nu? Nu-i asa mare diferenta de varsta. Daca a vazut ceva deosebit la ea, la sufletul ei, normal ca se poate indragosti de ea. Nu numai frumusetea conteaza in lumea asta, cel putin nu pentru toti!

| Daiana_1737 a răspuns:

De ce sa nu se indragosteasca? nu intotdeauna si nu pentru toti aspectul fizic conteaza in proportie de 51%winkingdupa parerea mea... DA

| anonima16 a răspuns:

Nu` conteaza mai mult caracterul tongue

| Deea dYdY explică:

Mutumiri anticipate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pistruii sunt sexy! Mai ales daca zici ca este frumoasa la fata si la corp, nu mai conteaza inaltimea. Spune-i ca cel mai mult conteaza atitudinea si sex-appeal-ul. Cunosc multe fete frumoase, dar care nu inspira nimic, baietii nu se simt atrase de ele. Si cunosc si fete mai putin dragute dar care au un adevarat succes la baieti. Deci indiferent de cum arata o fata, un baiat se poate indragosti, mai ales daca e isteata, glumeata, zambeste mult (e ft important)... Iar diferenta de 3 ani este ok. Aceeasi diferenta este intre mine si iubitul meu.
SUCCES!

| patricia_9572 a răspuns:

Da, ar putea, bineinteles.Insa la varsta asta nu sunt recomandate relatiile prea serioase:gen iubit-iubita. Daca totul se rezuma la o relatie platonica, merge, insa nu mai mult.