| sonia_3318 a întrebat:

Credeti in dragoste?

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cred în mine și în ceea ce pot oferi eu!
Pa, pa.

| Psihiatra a răspuns:

Da, dar de multe ori ma simt descurajata si pot spune nu.Nu are rost sa cred in dragoste cand cineva nu mi`o poate da sad. Bye bye wave

Stefan
| Stefan a răspuns:

Cred in dragoste, pentru ca face parte din noi, ne face mai buni, creiaza speranta in suflet desi uneori ne dezicem de ea.

| DragonFLoW a răspuns:

Da, cred, intrebarea ta e dead end, e prea generala, ca raspunsuri poti avea 1000 si toate diferite. Nu stiu cum sa-ti zic, vad in raspunsuri ca sau facut referiri la dragoste doar privind un partener de viata, dragostea de mama pentru copil, asta nu poti sa NU o justifici, exista dragoste si intre prieteni, dragostea are mai multe forme intr-adevar, dar exista, si multi ar trebui sa credem in ea. Poate definitia ei nu este exacta, si acest sentiment (sper eu ) va fi explicat stiintific pana la urma, dar daca nu oferi dragoste, la nimic si la nimeni, parca nu te simti bine, daca nu am iubi nimic pe lume, n-am mai avea de ce sa traim. (laughing am deveni emo toti.)

| DragonFLoW a răspuns:

De ce ajung multi la concluzia ca dragostea, care o oferi persoanei care o iubesti nu o mai primesti, suna ca o afacere foarte proasta pentru mine... adica eu dau, si inapoi nimic, am sa fiu atent data viitoare, sa primesc intai apoi sa dau...

| AndaAndore a răspuns:

Da, cred in dragoste.
Dar stiu si ca se gaseste foarte greu si intervine destula suferintsa pana gasesti dragostea adevarata!

Te pup!:*

| SeNyS a răspuns:

Dragostea impartasita este cea a parintilor, a prietenilor etc.mai rar dragostea fata de o persoana de sex opus...aia tu o oferi iar de cele mai multe ori nu prea o primesti, pacat! Dar asta'i viata...

| sonia_3318 explică:

Da oarecum dragostea e o pare prostie e facuta se te macine sa te faca sa plangi cat poti sa te rupa in doua sa te distruga crying
m-am saturat :rip:
si prieteni cam lipsesc am numa o prietena {MARY LItle MJ}
de :group: nu e vorba sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da! Cred... dar nu asa cum crede multa lumewinking (chiar si emotiile/sentimentele se pot cumpara, din pacate.) happy