| Lolităăăă a întrebat:

Credeti in "" dragoste ""?

Răspuns Câştigător
| AtateaConditii a răspuns:

La inceputul primei relatii da cred. Dupa aceea va deveni o obligatie oarecum. Toti trebuie sa ne gasim un partener ca sa ne punem salariul la un loc si sa traim putin mai bine, sa faci un copil care sa aiba grija de tine.

25 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Numai visatorii/e cred in aia. Dragostea e intre 2 persoane care nu au avut contact sexual cu altcineva si care se intalnesc raman impreuna si nu fac scandal totul e organizat. Discutiile inselaciunea, suferinta si greutatiile vietii nu mai fac reala dragostea.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
normal ca da, si cred de 25 de ani alaturi de el, de sotul meu, doar dragostea ne-a unitlove struck
Sarbatori fericitehappy

Abh
| Abh a răspuns:

Absolut, sunt casatorita de 16 ani si imi iubesc sotul mai mult ca la inceput.

| mona a răspuns:

Normal ca ...cred

| RAY a răspuns:

La ce fete sunt in ziua de azi in Romania numai cred in ea deloc

| OnuOnulică a răspuns:

Nu, nu cred.

| Sofer a răspuns:

Da.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

La ce te referi folosind acest cuvânt?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce întrebare mai e şi asta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna,Paula,da :** funda :***

| Doctorfishadi a răspuns:

Cu siguranta da!

| Madayna a răspuns:

Da normal.

| contαbαndonαt a răspuns:

I love me love struck love struck love struck.I really, really do. Just me and my person...for eternity!
So yes, love indeed existsbatting eyelashes.

Acum sa ma scuzi te rog, dar azi mi-am promis ca voi mai scrie o scrisoare de dragoste adresata...ooo ca sa vezi! tot mielaughing

| georgeta27 a răspuns:

Da

| JohnnyWylde a răspuns:

Bah sa-mi bag pl cata teorie pentru o intrebare. Nu suntem la categoria "Stiinta si filozofie" puteati raspunde cu Da sau Nu.

| BubbleWhitee a răspuns:

Bineinteles.

| bradysandro a răspuns:

Da.

| koko3475 a răspuns:

Dragostea! Pai dragut-o! Asta e esenta vietii...din dragoste ne nastem, traim si murim. In tot ce facem si tot ce ne inconjoara exista dragoste. Nu existam fara ea si nu ar exista nimica pe pamant. e un sentiment frumos si unic. Ea exista cu voia sau fara voia noastra!

| Awwwww a răspuns:

Nu. E o prostie.laughing

| TheDarkestBeauty a răspuns:

Nein -.- e supraestimata de cele mai multe ori

| Doctor78 a răspuns:

In primul rand dragostea este un sentiment foarte,foarte periculos,te indeamna sa faci lucruri care nu iti sta in fire sa le faci,mai este un tip de dragoste,cea platonica in care doar va pupati,un suc, un film, fara sex sau pipait, dar da cred, ai grija de cine te indragosteti happy

| Exilee a răspuns (pentru Doctor78):

Aceea nu este dragoste platonica happy
Iubirea platonica etse iubirea neimpartasita happy
BIneinteles O iubire adolescentina este foarte pura, sincera, carismatica si intr-un cuvant dulce.

Acum, intrebarea utilizatoarei.

Da cred in dragoste. Daca vrei a stii CINE detine iubirea infinita, Acela este Dumnezeu.Din iubirea lui fata de creatia Sa, fata de OM, S-a jertfit pentru noi oamenii.

De fapt toata relatiile pe car ele desfaruam alaturi de cei din jur se bazeaza pe respect, iar respectul ia nastere desigur prin dragoste.
Un personaj shakespirian detinea urmatoarea replica " a fi sau a nu fii". Dar daca oare ar fi zis de genul " a avea sau a nu avea"?

A fi sau a nu fi iubitor comparabil cu a avea sau a nu avea iubire. Eu sunt de parere ca pana la urma dragostea nu reprezinta decat trecerea /oscilatia de la inocenta la ultilmul pas si anume sacrificul, parcurgand mai multe trepte precum rabdarea, nadejdea etc...

| exittomyroom a răspuns:

Depinde de la cine e oferita

| Vixie a răspuns:

Unii cred unii nu cred. Eu sincer nu pot spune nimic. Inca nu am trait.