| alexalx1234 a întrebat:

Cum as putea cunoaste mai multe persoane?

8 răspunsuri:
| 94Lucifer94 a răspuns:

Online desigur laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru 94Lucifer94):

Ce sa cunosti? Minciunile lor? laughing Face to face macar vezi ce si cum.

| 94Lucifer94 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt si persoane de treabă pe care le-am cunoscut online laughing
Sincer mi-e greu să-mi fac prieteni noi așa, să mă bag pur și simplu în vorbă cu cineva. Acum depinde ce motiv am să fac asta laughing

| YellowAngel a răspuns:

Fa-ti 1 - 2 prieteni cu care sa iesi pe afara. Ei cunosc mai si alte persoane pe care in timp s-ar putea sa le cunosti si tu.

Incearca sa te implici in activitati de grup, dansuri, sporturi de echipa. Chiar si pentru mersul la sala, chiar daca te duci singur, poti usor sa intri in conversatii cu cei din jurul tau.

Pe Facebook exista grupuri in care poti sa te inscrii.

| alexalx1234 explică (pentru YellowAngel):

Cand ii intreb daca vor sa iesim undeva imi spun ca nu au timp, dar a doua zi aflu ca au iesit toata ziua

| YellowAngel a răspuns (pentru alexalx1234):

Ori ai facut tu o prostie fata de ei, ori i-ai derangat cu ceva.
Esti timid? Unora le plac doar persoanele petrecarete, mistocare. Nu iti sugerez sa fii asa dar iti spun sa ai in privina acest lucru.

Ramane sa incerci sa te bagi in cat mai multe activitati. Cati ani ai?

| alexalx1234 explică (pentru YellowAngel):

Nu i-am deranjat cu nimic. Se pare ca pentru ei sunt bun doar atunci cand au nevoie de ajutor

| alexalx1234 explică (pentru YellowAngel):

Am 17 ani