| FetitzaCuOchiiCapruy a întrebat:

Cum as putea sa-i spun unui baiat ca-l iubesc? Sfaturi! ( Si nu ceva de genu: Sa te duci la el direct)

Răspuns Câştigător
| xFaith a răspuns:

Uite ce ai putea sa faci:

1. Da-i de stire ca il placi dar nu-i spune cu cuvinte! Uita-te la el non-stop sau fa-i mici complimente de genul:

-Ce tricou dragut! De unde l-ai luat ca as vrea sa iau unul identic pentru fratele meu!

-Super stilou! Pot sa-l incerc?

-Ai jucat foarte bine!

2.Arata-i calitatile tale bune:

-Daca te pricepi la desen, afla ce trupa ii place si deseneaza sigla trupei si pune-i -o pe banca in pauza si cand vine, spune:

-Ups... Mi-am lasat desenul aici! Scuze!

Incearca sa fi diferita de celelalte fete dar fara sa te lauzi! De exemplu:

-Fa-ti o coafura mai speciala!

-Pune-ti niste cizme diferite de ce poarta colegele tale!

Ideea e sa te folosesti de talentul tau si sa-l faci sa vada!

Succes!

Cand il vezi singur ii zici sa va duceti undeva "sa-i arati" ceva

Si el o sa accepte!

Dupaceea il duci undeva unde nu-i nimeni si il tii de maini si ii spui calma in fata: "Te iubesc"!

Daca iti raspunde:"si eu" atunci ai dat lovitura

Dar daca iti raspunde "eu nu..." nu-i nimic!

MAI SUNT MULTI BAIETI PE LUMEA ASTA:p

Mult noroc! Dar sa ai grija! Sa fie singur si sa nu intri in panica! mai vb! papa

8 răspunsuri:
| mistakeofyourlife a răspuns:

Pai.nu cred ca ar trebui sa ii spui ca il iubesti pentru ca mi se pare prea direct. O sa il speri mai ales daca e mai timid si nu o sa afli daca si el te place. Cel mai simplu e sa ii spui ca il placi. in plus ceea ce simti tu pentru el nu e iubire ci o forma usoara a acestie sau chair atractie(dar cred ca nu e cuvantul potrivit). dragoste simti pentr parinti si in general pentru familie si chiar pentru baieti dar nu cred ca e momentul. happy Trebuie sa fi mai intai cat de cat sigura ca si el simte ceva pentru tine. Apoi trebuie sa gasesti un moment potrivit (eventual cand sunteti doar voi doi) si sa ii sugerezi ca il interesezi. Fi subtila, fa-i complimente gen :"ce bine arati azi" sau "stiai ca ai niste ochi foarte frumosi?". o sa se prinda el intr-un final si va face el primul pas (dac e mai indraznet). daca nu vrei sa mai astepti trebuie sa iti faci curaj si sa ii spui direct ca iti place de el. o sa gasesti tu o metoda! Bafta!happy

| xFaith a răspuns:

Multumesc pentru fuunda big hug :*

| Darkus a răspuns:

Ai putea nu numai sa ai spui, ci doar sa ai arati ca il iubesti sau ca il placi ( prin gesturi ) ( Succes )

| krystal02 a răspuns:

Ok, deci nu vrei o metoda directa. Pai uitate insistent la el, daca sunteti prieteni glumeste cu el si dai de inteles asta prin glume happy. Daca nu incearca sa deveniti mai intai amici, iai id de mess, nr, vorbeste cu el des, stai pe langa el, tiam spus glumeste ca sa ii dai de inteles, privirile insistente merg.

| Noonee a răspuns:

Dai impresia deocamdata... poarta`i de grja in sensu vai te`ai lovit, ai patit cevasad dc esti trist sadsad? laughing) din astea' iar el o sa te intrebe dc ii porti asa mare grija si tu o sa-i zici nu mai fi asa... pentru ca eu chiar tin la tine.

voila laughing

oricum bafta tongue

| DarkBlood32 a răspuns:

Nu-i spune in fata! Canta-i ceva swag swag swag. rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai stai mai mult cu el si bati apropori gen "iubesc baietii care(fac ce face el de obicei)" daca nu se prinde e prea prost rolling on the floor

| ionutzastietot_2041 a răspuns:

Un mesaj?