| SteauaFermecata402 a întrebat:

Cum as putea sa nu ma mai gandesc la o fata cu care am vorbit pe internet foarte mult? Si cum as putea sa am si eu o iubita? Mie imi place de o fata doar ca mi-e frica sa-i spun direct in fata te iubesc. Sunt sigur ca va spune si eu te iubesc ca pe un frate sau chestii de genu.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Alina1322 a răspuns:

Daca vrei sa nu te mai gândești la o fata nu te mai uita la poze cu ea sau la conversația cu ea și cu timpul va trece aceasta stare însă nu vei uita. Daca vrei sa ai o iubita încercă să fii tu insuti, după ce vorbești o perioadă cu o anumită fata încearcă să o inviti in oras, de aici va porni totul, veți începe să vorbiți și să vă mai vedeți până se leagă o relație. Și dacă îți place de o persoana și deja va vedeți de ceva timp și crezi că și ea simte același lucru spune-i pur și simplu. Cineva trebuie sa facă primul pas, mai bine ii spui ce simți și afli daca este reciproc decât să nu afli niciodată.

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Lasa prejudecatile de-o parte si nu-ti mai pierde vremea inutil. In timpul unei discutii mai animate ii spui pur si simplu ceea ce simti fata de ea. Ce va fi va fi, dar in mod sigur...te vei linisti intr-un sfarsit. Curaj. Incearca. Succes!

| Crackman a răspuns:

Incearca. si daca zic, treci la urmatoarea

| mitzok a răspuns:

Nu ii mai da mesaj, daca iti da ea fi prieteneste si nu vorbi mult cu ea, dai block la povesti si la postari

| AZKE a răspuns:

Încearcă să lași putin din frica si sa ii spui direct ce simti. Dacă te refuza te duci la alta. Decat sa stai si sa o vezi cu altul mai bine acționezi