| YoAnNa a întrebat:

Cum pot sa-mi indrept sau sa-mi ondulez parul fara placa sau ondulator? Multumesc :*:*

12 răspunsuri:
| marrinnaa a răspuns:

Pai pentru bucle cu bigudiuri sau dupa ce te speli iti faci mici cocuri. de indreptat exista tot felul de samponuri da nu il indreapta perfect. era mai demult o reclama cu un sampon de la nivea si spunea ca este la fel de drept ca si cum l'ai indrepta cu placa. incearca si tu ca nu ai de pierdut nimic.

| Ralluxd a răspuns:

Cand vrei sa ti-l faci drept da cu peria foarte mult, iar cand vrei sa ti-l faci cret prindeti-l codite sau fa-ti coc in varful capului.

| joanna_1070 a răspuns:

De indreptat ti-l poti indrepta cu ajutorul unei perii si a unui feohn si ca sa il ondulezi, poti folosi bigudiuri.

| teonamaria a răspuns:

De ondulat cu bigudiuri...si de indreptat:Conditia e sa intervii cat e parul ud.il usuci cu peria si cu feonul.nu e greu sau Este un uscator de par Rowenta Lissima, care costa in jur de 200 RON. Usuca parul, dar in acelasi timp il si intinde. succes

| Locaa a răspuns:

Impleteste. l cand iesi de la baie sau tot cand este ud invarte. l pe bigudiuri eu asa fac si imi este ondulat vreo 3 zile dupa ultima spalare :X:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, la indreptat parul cu spuma de par si fion.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Taie niste carpe cam de 10cm si pe ele infasoara hartie dar sa nu fie prea late apoi udati parul cate o suvita dar nu mult si rasucestel pe carpe pana la radacini si acolo leaga varfurile carpei si stai asa de seara pana dimineata si o sa iasa super sincer eu si prietenele mele am incercat :*:*:*:**:*:* CRINA.

| Rioko a răspuns:

Poti folosi un sampon special. Daca nu merge poti folosi bigdiurile (parul trebuie sa fie umed). Ca sa-l indrepti e mai usor sa iti uzi parul si sa il piepteni bine dupa care daca este drept poti sa-ti pui un fes in cap.

| stefycrazygirl a răspuns:

Cand termini cu spalatu pe cap, fa-ti cozi impletite si uda varfurile cu apa rece si lasa-ti cozile asa vreo 2-3 zile si o sa vezi ca iti iasa ondulat, dar nu ca la coafura, cred. Cel putin asa ma fac eu.

| georgik21 a răspuns:

Ca sa'l ondulezi te speli pe cap si rupi niste foi dintr'o revista sau ziar si infasori parul pe ele dupa care il inozi asa cat de cat.Eu am incercat si sta super frumos zici ca e cret de la naturalaughing

| mirunette a răspuns:

Eu stiu cum intreaba-ma si am sa-ti raspund

| daaaaaa a răspuns:

Ceauhappy!
Sa iti indrepti parul nu stiu cumthinking ca eu il am drept si nu am nevoie sal indrept si sa til ondulezi poti sa iti faci codite (impletite slab) inainte sa dormi, mie asa imi sta ondulat (am parul foarte matasos si firul subtire.) poate mergewinking