| Vera8156 a întrebat:

Cum fumez?
Nu-mi explicatii pasii de gradinita, ca stiu si eu sa aprind tigarea si sa o bag in gura. Problema apare dupa ce trag din ea.
Ce fac cu fumul? Il inghit? Iese pe nas. Adica ma rog, iese peste tot laughing Reusesc sa trag in piept, dar nu mai reusesc sa expir.
Problema este ca n-am timp de exercitiu, nu vreau sa devin dependenta, ci doar sa pot fuma corect si decent ocazional.

Alta chestie... dupa 2-3 tigari consecutive, incep sa ametesc. WTF? Si poate trag prea des din tigare, fumez una in 3-4 minute.
Multumesc, stiu ca-i funny intrebarea, nu ma supar pe raspunsurile funny happy

2 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Vezi că greşeşti.
Dacă nu ai mai fumat, şi cu aprinsul ţigării e o problemă. Nu o poţi aprinde oricum.
Ca drept dovadă că, aşa cum ai spus, ordinea operaţiilor nu e cea corectă.
Întîi pui ţigara în gură şi apoi abia o aprinzi.
În rest, nu e chiar greu să începi. Greu va fi să te laşi de acest obicei.
Eu am reuşit după 47 de ani de activitate neîntreruptă. Şi mă cred un om fericit din acest punct de vedere. Şi am aproape 7 ani de cînd m-am lăsat.

| RΔϟVAη a răspuns:

Fumul il expiri afara, prin gură laughing Nu-l inghiti. Ameţesti poate ca sunt tigarile prea tari. Incearca Kent8 scurt, tragi si 2 pachete si n-ai nimic laughing Pai cand fumezi o sa tot mai vrei si sa vrei...