| numesiprenume0 a întrebat:

Cum ii spun ca o plac fara sa para ciudat? Nu suntem colegi, dar invatam la acelasi liceu. Vorbim, dar foarte putin, din lipsa de subiecte sau cateodata de timp. Ce pot face? O plac si vreau sa stiu daca si ea ma place. Direct nu as putea fi pentru ca sunt timid. Asa ca as alege ceva mai pe ocolite. Idei? Dau funda! Multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca vrei sa ii spui prin intermediari mai bine lasa-te pagubas. Calca-ti pe timiditate si spune-i direct in fata. Nu va parea deloc ciudat. Dimpotriva, va admira curajul tau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Printr-un mesaj ii scrii ceea ce simti, fara prea multe dulcegarii.
Daca ii ai numarul sau o retea de socializare ii poti scrie, iar daca nu ii poti spune intr-o zi cand sunteti doar voi doi.

| NAT0 a răspuns:

Îi spui direct dar e cam aiurea dacă nu te place, părerea mea.
Să nu-i spui pe Facebook, mesaje, apel, wapp. Pari ciudat și puțin dubios.
Dacă rogi pe cineva, să te aștepți că e și mai aiurea. O să te ia în glumă și nu rezolvi nimic.

| Botnaru_Katerina_1999 a răspuns:

Spune-i prin inernet sau roagăl pe cineva s-o facă...dar ar fi mai bine să îi spui tu totul ce simți.