| niculescu16081994 a întrebat:

Maine o sa ma intalnesc la liceu cu o fata care vorbesc de ceva vreme cu ea si vreau sa ii spun ca imi place mult de ea. Dar creca stiti ce vreau sa va zic : nu stiu cum sa ii spun. Eu ma gandeam asa : 1) ii spun pe ocolite si poate intelege ( ma refer ca ii zic o povestioare ceva si in ea intru si eu big grin) si 2) sa ii spun direct ca o plac dar nu stiu daca o sa ma pierd daca ii zic direct. Multumesc dau funda la cele mai bune sfaturi

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Varianta 2! Si vino la intalnire cu un trandafir ALB! Mai departe astepti reactia si raspunsul ei. Tu ti-ai facut datoria!

| blueheart a răspuns:

Hei! Mie imi plac baietii care nu se ascund dupa cuvinte.Sa spuna ce gandesc acum, nu peste o ora, o zi, o luna sau un an. Daca ma place sa spuna direct, nu pe ocolite. Exista posibilitatea de a intelege altceva.
Spune-i direct.Ce ai de pierdut? Daca nu vede cine esti e pierderea ei, nu a ta.
Indrazneste! Succes! happy

| niculescu16081994 explică (pentru blueheart):

K mersi

| blueheart a răspuns (pentru niculescu16081994):

Cu placere daca am putut sa te ajut macar putin. happy

| Trippy a răspuns:

Fetelor nu le plac povestiioarele si barbatii hotarati. Spune-i direct.O sa fie ok.