| niculescu16081994 a întrebat:

Maine o sa ma intalnesc la liceu cu o fata care vorbesc de ceva vreme cu ea si vreau sa ii spun ca imi place mult de ea. Dar creca stiti ce vreau sa va zic : nu stiu cum sa ii spun. Eu ma gandeam asa : 1) ii spun pe ocolite si poate intelege ( ma refer ca ii zic o povestioare ceva si in ea intru si eu big grin) si 2) sa ii spun direct ca o plac dar nu stiu daca o sa ma pierd daca ii zic direct. Multumesc dau funda la cele mai bune sfaturi!

4 răspunsuri:
| EvaneSScence a răspuns:

Ii zici direct dar nu in 3 cuvinte. Chiar daca ai emotii, e mai bine sa fii clar, mai ales ca ea stie deja si asteapta sa i-o spui.

| EvaneSScence a răspuns:

Ce restaurant frate? Si tu nu vrei sa-i spui decat ca o placi, nu ca o iubesti.

| DaDyva1992 a răspuns:

Da ai zis asta la acea fata dar eu cred ca era mai bine daca spuneai asa : uite ..imi place mult de tine si nu vreau sa te pierd pentru ca tu esti totul pnetru mine si vreau sa fiu cu tine pentru todeauna...e bine?

| Valentin_Figher_1989 a răspuns:

Pai dui un buchet de flori, dupa ore o inviti la restaurant mancati, zici ca iti place de ea, ai dai florile spui ca o iubesti.