| Marya123 a întrebat:

Cum ii pot convinge pe parinti sa imi ia o pisica?

4 răspunsuri:
| Jane_6633 a răspuns:

Eu am reusit sa-i conving documentandu-ma luni in sir despre pisici. Daca ei iti spun ca lasa par, spune-le ca daca le perii nu mai lasa deloc. Sunt usor de intretinut (fac la litiera nu prin casa), si foarte dragalase. Incearca sa iei note bune si sa ii asculti dovedindu-le ca esti indeajuns de responsabila pentru ati asuma aceasta sarcina.
Bafta!

| iulytruly a răspuns:

Le-ai putea vorbi despre beneficiile de a avea o pisica.gaseste argumente cat mai convingatoare. Funda? happy

| Anonimanonimus677 a răspuns:

Le spui mai intai ce benificii poate aduce o pisica in casa(adica prinde soareci si tine de urat, de asemenea daca te doare burta si stai cu pisica in brate iti trecebig grin[e adevarat! pe mine m-a vindecat pisica de o mie de ori]) apoi promiti ca tu o vei hrani si ca nu vei avea grija de ea.La mine a mershappy

| KaZE98 a răspuns:

Pai cel mai sigur mod este acela de a lua note superbune la scoala si sa ii asculti mai mult.Pe urma sa le spui ca daca ti-ar lua o pisica ai deveni mai responabil/a si ca ai face tu toate cele necesare sa o intretii