| anonim_4396 a întrebat:

Cum iti convingi parintii sa-ti ia un catelus?

245 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Gorgan a răspuns:

Nu ai cum...e imposibil, singura sansa e daca iti omori parintii si apoi iti iei un catelus

| Scuturici a răspuns:

Buna! Nu trebuie sa le arati ca esti responsabil. Spunele sa ti-l ia pentru cateva saptamani. Se vor atasa de el si nu ar mai vrea sa il dea afara.
Eu asa am facutwinking succes!

| TeIubesC_3871 a răspuns:

Hei...yoo am noroc ca sh mamei mele ii plac katseii, si asa mi-a luat unul mikuts [Puffy] baftaaa`

| uǝʞɔıp a răspuns:

Iei un pistol, il pui la tampla si zici: da-mi un puppy sau ma impusc

| LeeJiEun a răspuns:

Pai daca ai dj un caine, ascunde-l si spune-i mamei tale ca a plecat si plangi cand zici asta si te rogi d ea sa iti ia alt cainepuppy dog eyeslaughing la mine a functionat si tie trebuie sa iti functionezewinking

| LeeJiEun a răspuns:

Sau poti sa : O rogi pe o prietena/prieten de altau. sa iti dea cainele pentru cateva zile. il duci acasa si le spui parintilor ca prietena ta pleaca in vacanta si nu are unde sa lase cainele si l-a lasat la tine...le spui ca doar cateva zile va sta... si faci tu ceva sa te vada cum te joci ca el. sau i zici cainelui ca e frumos si trebuie sa te asiguri ca te aude si t vede ok cam atat. daca vr ia id meo si mai vb e bad.kitty12winking

| EmotionalKoma a răspuns:

Mie imi place raspunsul lui Sashalaughingrolling on the floor

| ChuPaChuPsPinK a răspuns:

Pai ii rogi frumos si in camera ta iti faci curat sa fi foarte responsabila + ca la parintii si cum inveti ii interseaza intelegi? ca daca iei nota 4 gata te pedepseste sau te cearta dar daca iei 10 si asa note mari o sa vezi ca o sa iti cumpere si catselush succes sa iti ia un catselush love struck:*:*Pah krd ca tsi'am fost de ajutorhappy:*:*

| Bihter a răspuns:

Vii cu el acasa sai apoi incepi sa le spui povestiwinking asa am facut si eu laughing

| IoanaCld a răspuns:

LE spui ca nu poti trai asa de plictisita? Iti poate umple viata cu velelie?

| monia a răspuns:

Poti incepe prin ati lua alt animal mai mic(exemplu:peste, hamster sau papagal). Apoi poti continua prin a invita la tine parintii unei prieten(e) care are un catelus, pentru a iti explica tie si parintilor ce inseamna responsabilitatea pentru a creste un catel. Apoi iti poti intreba prietenul(na)daca te poate lasa sa ii plimbi cainele si sa il tii la tine un weekend.Continua prin a face o lista cu caracterisriicile,felul,rasa si blana,care necesita multa grija.Tu si parintii tai puteti sa va ganditi ce rasa vi se potriveste:poate parintii nu vor blanamare, sau tie nu iti plac cainii mai lenesi.

Multa bafta, si sper sa iti cumpere animalul pe care ti-l doresti!

| skanduraaa a răspuns:

Depinde si de parinti... daca ei nu vor sa iti ia absolut DELOC nu prea ai cum sa ii convingi...ar fi mai usor sa te muti la casalaughing

| georgiana_7515 a răspuns:

Pai vorbeste cu ei...aratale cat de responsabila esti spune-le ca iti doresti multwinking fundita? eu asa am facut si acu am un catelus de 2 luni;\big grin

| hyre a răspuns:

Fufo se vede ca esti o curva

| stresat a răspuns:

Un caine reprezinta o mare responsabilitate. Nu e doar chestia ca e cainele simpatic si ai cu ce te juca. Pune in balanta toate lucrurile pozitive si cele negative venite odata cu acel caine. Esti pregatita sa il scoti de cel putin doua ore pe zi afara, ai timp sa te joci cu el, sa il hranesti, sa il dresezi poate, sa faci curat dupa el de fiecare data cand isi face nevoile? Daca stai la bloc si latra, nu o sa fie un chin pentru vecini si pentru ai tai? Daca dupa tot ce ti-am zis aici mai vrei inca sa ai un caine, atunci vorbeste cu ai tai ca de la egal la egal, si cere-le si lor parerea cu privire la caine. Daca e totul in regula, ar trebui sa te lase sa ai un caine. Succes.

| armand3004 a răspuns:

Eu am avut o alta tactica, mi-am dorit cu putere acest lucru pana ideea mi s-a materializat.In concluzie doreste-ti cu putere acest lucru si in final roaga-i pe ai tai frumos, si i-ai cu vrajeala de genul: lasa ca am grija, hai sa incercam macar 2-3 zile sa vezi ce bine ma descurc, etc.

| Viper_1588 a răspuns:

Ca sa iti ia parintii un catelus trebuie sa fii ascultator/are, sa faci treaba, sa iei note mari si ai ocazia! Nu rata!

| lola_5690 a răspuns:

Daca parintii tainu vor sa-ti cumpere atunci mai bine l-a-s-o-b-a-l-t-a.Stiu asta pentru ca si eu i-am batut la cap ca vreau unu mic mic mc, insa mi-au luat un dulau.laughing

| υℓqυισяяαЧєѕραɗα a răspuns:

Spune-le in fata fara frica eu le-am spus si mi-au loat ditamai ciobanescu german bine e fata dar acum s-a facut ditamai cainele laughing

| Michy_1562 a răspuns:

Un lucru iti zic sa faci tot ce iti zic parintii si o sa reusestiwinking

| cezar987 a răspuns:

Latrii si ii convingi

| andreibubu2 a răspuns:

Zii ca te omori daca nu iti ia un cateluslaughingsau fugi de acasa la mine a tinut am 2caini husky si 6papagali aratonguenoroc si tie

| Bia_1042 a răspuns:

Aratale ca esti responsabil/a

| Bia_1042 a răspuns:

ffgf

| dienutza2020 a răspuns:

Fii cuminte si ascultai si nu in ultimul rand un sfert de ora de rugaminti... sper ca te-am ajutat(eu asa am facut).

| looveee a răspuns:

Pai... ce sa zic laughing trebuie sa ai grij de ei si sa dai dovada ca poti sa ai grija de ei o sa vezi cand o sa ai acel catelusi BAFTA PENTRU LUAT CATELUL

| ღSkUmPyCuTzZzAღ a răspuns:

Pai trebuie sa fi harnica ex. sa iti faci patul sa duci gunoiul sa speli vasele sau sa le pui in masina de spalat vase si cand te intreaba ce ai vrea de craciun de ziua ta sau de paste sa spui ca vrei un catelus

| gabryela_3987 a răspuns:

Pai...tine-te de capu lor, adica promite-le tot felul de chestii ( ca o sa ai grija de el :o sa-l scoti la plimbare o sa-l speli) arata-le ca chiar iti doresti un catelus happysper sa mearga big grin

| popoviciisa a răspuns:

Eu zis sa te rogi mult adica la 10 - 15 minute sa faci curat prin casa
sa ei note bune mie miau luat de un an si
sa le ceri un cateluls in piezul veri cand se gasesc catei si la oameni acasa
nu le cere un caine de la magazin sau de pe net care costa si 20-30 de miloane vechi
cauta prin ziar arata-le ca esti intereasta
ca vrei cu adevarat
nu conteaza ca nu e de rasa
daca e metis costa mai putin
al meu e metis si ma costat 400ron l-am luat de la o doamana care a dat un anut in ziarul de vrancea sau monitor
mai avea 2 fete dar sigur nu le mai are
nu cauta pe net ca sunt scumpi sau la magazin