| anonim_4396 a întrebat:

Cum iti convingi parintii sa-ti ia un catelus?

245 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu vreau un yorkshier terier.
1.plangi cat te tin putrerilt, dar nu exagera!happy
2. fa treburile casnice cel putin o luna.
3roagai in orce minut al zilei.
4.cauta penet rasa dorita, aratale mai multe lucruri utile despre rasa.
5. fa fata de catelus
6. da semne ca iti doresti mult mult un micut prieten loial.
ce inseamna? coada si urechile ridicatearata ca este atent la tot ceea ce se intampla in jurul lui.
coada intre picioare si urechile pe spate exprima teama de amenintare
atunci cand latra, un caine anunta o primejdie sau se simte singur, izolat
cand scheauna si da din coada te roaga sa-l scoti la plimbare
daca da din coada, sta cu picioarele din fata pe sol cu limba scuasa, sigur asteapta sa te joci cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai ce sa zic:roaga-i f mult(cand treci pa langa un catelus te uiti la el si le spui parintilor ca este drugutz bla bla bla) daca NU merge faci altfel :Rogi un prieten/prietena care are un caine sa til dea tie. Te ocupi mult de el si poate reusesti sa-i convingi(De cele mai multe ori reuseste).
Daca nu asta e incearca altceva daca nu merg astea 2.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu mi-as dori unul si stau la etajul 10 dar mama si tata nu vor un micut animal de companie va rog un mic ajutor nu strica! Informati-ma pe id meu edithm_dulcika astept parerile voastre!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce porcarii mai intrebati cacamas in intrebarile voastre stupide

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu iti trebuie un catelus! la magazine mari de genul real gasesti niste animalute numite webkinz daca ai webkinz juacate cu ele acele webkinzuri au un cod secret pe care il folosesti pe siteul webkinz exista mai multe felurii de jucariuare webkinz la ce ajuta codul secret : codul secre iti permite sa te joci cu jucria pe calculator jucariile se gasesc in toate hipermacketurile din Romania unele jucari au codul furat sa fii atent exista animalute webinz signature pret webkinz signature 78, 99 dar este fuarte mare iar webkinz simplu 44, 99

| lucia123 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu le faci reclama acum?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Faci multe lucruri bune...mie mi-a iesitwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1- Trebuie sa devii foarte responsabil
2- Sa faci curat in casa si poate sa le faci o surpriza incercand sa gatesti ceva
3- Incearca sa iei note bune la scoala
4- Sa fii cuminte
5- Sa te informezi serios pe net despre catei
6- De fiecare data cand vezi un catel sa-l alinti si sa zici cat e de dragut
7- Daca vreo cunostinta de-a ta are catel ai grija de el dupa masa sau cand stapanul lui e ocupat ca sa vada parintii tai cat de responsabil esti

Trebuie sa respecti aceste 'reguli' minimum o luna si daca dupa o luna parintii tai tot nu vor sa-ti ia un catel fa urmatoarele lucruri:

1- Rogi insistent
2- Faci ochi de catelus nevinovat
3- Te bosumfli
4- Te inchizi in camera ta cateva zile
5- Te izolezi de restul lumii si mai ales de parintii tai
6- Plangi in fiecare seara
7- Cateva zile incerci sa nu mai vorbesti deloc

Atunci parintii tai se vor simti vinovati si iti vor lua un catelus! Si eu am procedat la fel cand am vrut pisica si a mers! Bafta! ^___^

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vyukgyu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai eu am un catel si eu stau la bloc iarna iar pri si vara si toaman a il tin la casa este un dragut si cand te plic tisesti sa i mai rogi pe parintii tai fi responsabila si ascultai

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

METODA SA-TI CONVINGI PARINTII SA-TI IA UN ANIMAL IN 2 Saptamani
1.fi responsabil, cuminte si harnic 5 zile
2.prezintai rasa de catel
3. daca vrei sa-ti cumperi unul incearca sa faci si niste bani
4.fa mutra de catelus
5.mergi cu ei la mag de animale
6.aratai catelul care l-ai vazut
7. daca vor mai faci bani
8.iti iei catelul
ATENTIE! SANSELE SA MEARGA SUNT DE 80%
BAFTA AMICI SI PRIETENE

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am primit de ziua mea un catelus si mama nu l-a acceptat. m-am rugat de ea ani intregi si tot nu merge sincera sa fiu poate ar trebui sa iti algi alt animal de casa cum ar fi: un papagal, un hamster...totusi cainii nu sunt asa de usor de ingrijit dar.BAFTA!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am avut 5 catelusi si ii ador dar mami nu vrea sa cumpere find ca stam la bloc si trebuie la casa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mami imi ei daca te rog un catelusl?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Roagate de parintii tai fate responsabila si daca iti va lua multumestele si ai grija foarte mare de el:d...Multa bafta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Zi asa:imi cumperi un catelus?puppy dog eyeshappy{arata ca esti responsabila si mai matura de cat te cunosc ei...la mine a tinuttongue>:d

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bagale un pumn la pifometru laughinglaughingdoar glm incearca sa fi mai responsabila sa te observe si poate daca te vede mai responsabila iti va lua un catelus

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai intai prefate ca plangi sau daca plangi cu adevarat e si mai bine! fa ceva la care va trebui sa primesti o rasplata si cand vei avea ocazie sa primesti o rasplaa cere asta sau eu cer de ziua mea dar nu am primit am in schimb jucarie webkinz virtual pe calculator nu lasa par pe covor asa poti obtine animalul preferat chiar daca nu e caine webkinz are toate animalele

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am catel dar locuiesc la casa ghici ce rasa e e un caine de la polul nord e fuarte frumos

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

A trecut jumate de an si nu tiai luat inca caine?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu i-am rugat in truna pana-mi-a luat un caine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu o conving pe mama sa imi ea un caine : stau tot timpul pe capul mamei pana imi cumpare un caine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

prin dgdh yfjutjgubh ftrjfru8ybfn ufhjfjhf 4fb4 5 45t r t vyjghjerkyner 45b 56y er jerh g tydfjt4k tmjh nbj5

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa le zici cat de responsabila esti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci eu i-am zis ca sia lua si un alt coleg(adevarat)apoi am incercat cat de cat sa imi fac smai dea lacrimilecryingapoiiam zis ca vreau si eu un catel crying iar ia a zis sa mai vedem.mama a vb cu tata au gasit un catella un venit si au zis cca dac o sa am grija de el si chesti dastea.si a mershappy desi sa stii ca e ft ft greu dar totusi e frumhappy. sper sa meargawinkingfundita?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La ce ai nevoie de ''catelus''?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai du-te afara gaseste un catelus abbandonat sau il ei de la cineva te duci in casa il arati mamei tale si cat de dragut poate fi si iii spui ca daca ai avea unul la fel ai invata bine stiind cas ai un sufletel ce te asteapta crede-ma merge si spuinei ca ve8 fi responsaila crede-ma veifi fericita asa am eu acum un catel 3 pui un iepure si un soricel

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru a creste un catelus este o responsabilitate mare.Asta ii determina pe parinti sa creada ca nu-l poti ingriji! Trebuie sa le demonstrezi ca o poti face.Aratandu-le cat de harnic esti prin casa de exemplu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am facut faza cu latratu, bogdane si parintii au inceput sa rada si fratemiu era sa faca pe el de ras ca m-am pus in camera lor in 4 picioare si am inceput sa zic Ham ham ham ham ham laughinglaughinglaughinglaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa aduci cat mai multe argumente.
tip: e distragtiv.o sa ai grija de el, e amuzant, toti care o sa vina o sa vrea sa se joace cu el, o sa il dresezi...etc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa le dovedesti ca esti responsabila.Arata-le ca faci curatenie in casa...si ca fac tot ce zic ei.

Nu te pot sfatui prea bine pentru ca nici eu nu ii pot convinge pe parintii mei sa imi ia un catelussad