| anonim_4396 a întrebat:

Cum iti convingi parintii sa-ti ia un catelus?

245 răspunsuri:
| Sasha_3991 a răspuns:

1. fa o criza de nervi ( o sa ii sperii putin )
2. Cand iti amintesti tu asa cate odata fa prin casa un suntet ft enervant si fata de catelus in acelasi timp dar sa nu dureze chestiia asta ft mult pentru ca dupa parintii cred ca esti obsedata...
3.pe youtube exita seria 101 dogs si sunt mai multe rase. daca te=ai decis ce rasa vrei scris pe youtube 101 dogs (rasa). arata-le videoclipul acesta. dupa tot pe youtube cu aceiasi rasa scrie : (rasa) puppy si sigur ii vei face mai sensibili vazand puiutzii. continua tot asa
4. Stai si tu in dulap pana cand isi da cineva seama din casa ca nu prea razpunzi cand te cheama sau ceva de genu... daca te gasesc fi sigura ca esti rosie la fata (ciupeste-te de obraji ). Daca te intreaba ce s-a intamplat spune-le ca nu iti e foame (in caz ca te cheama la masa) sau ca nu ai patit nimic ( daca te intraba dc esti rosie). 5. Faza cu prietenii nu merge.vezi cumva sa faci ca parintii sa creada ca esti obsedata de acel caine! la mine a mers toata procedura asta 6. Cand te vede tatal tau (tatii sunt sensibili ) incearca sa ramai atintit(a) cu privirea la un singur lucru ( obiect)! Nu trebuie sa zambesti sau sa razi! Sper ca o sa mearga! Daca ajungi la psiholog ( ca si mine, inca ma crede tata nebuna), cand ramai singura cu psihologu(psiholoaga) spune-i cat de mult iti doresti un prieten micut ( mare), pufos ( dragut), de care sa ai grija etc... O sa mearga sigur! AAA si cand esti in dulap i-ati telefonul mobil, castile, o revista, o sa te plictisesti pana isi dau parintii seama ca ai disparutwinking fundita big grin?

| Kyuubimon a răspuns:

Pai,mai intai dovedeste-le ca esti o pesoana responsabila, apoi ii convingi ca un catel luat de la un adapost de animale iti va iubi neconditionat familia.In unele adaposturi de animale, in zilele noatre, unii catei daca nu sunt luatii in maxim 15 zile de la adapost sunt dati in cuptoarele de incinerare. Spune-le lucrurile astea parintilor si sigur ii vei convinge!

| Kyuubimon a răspuns:

Pentru inceput, dovedeste-le ca esti o persoana responsabila, apoi le spui despre soarta cateilor din adaposturile de animale.In unele adaposturi cateii nici nu primesc de mancare sau apa, iar daca dupa 15 zile nu sunt adoptati ajung in cuptoarele de incinerare. Spune-le asta si sigur iti vor lua un catelus!

| kalisscoca a răspuns:

Puppy dog eyes

| DeeaAndreea_5723 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie! Am incercat de toate! mama m-ar lasa doar ca tata zice ca sunt chinuite la bloc (de aceea nici mama nu e de acord)sad sad crying

| Dootzy a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie!
1.In primul rand, nu le zice intruna, ca ii stresezi si mai tare se vor enerva si nu-ti vor lua.
2.Arata-le ca esti responsabila facand treaba fara sa te roage ei.
3.Strange si in camera ta si in urma ta ca sa vada, ca daca faci curat si dupa tine, sigur faci si dupa un animal.
4.Nu-i lingusi, dar fa-le cadouri dragute ca sa le arati ca-i iubesti.
5.Incearca sa te porti cat mai frumos ca sa nu dai de vreun necaz si sa iasa din asta o problema mare.
Sper ca te-am ajutat, dar intai incearca si dupa aceea decide raspunsul.

| Dootzy a răspuns:

Incearca sa-ti tii parintii sub control.

| Dootzy a răspuns:

Si daca vrei sa ii cumperi jucarii, se gasesc la Kaufland si de caini si de pisici, si mancare de caini.

| DeUtZaTa a răspuns:

Stai in patru labe si latri pana ti-l dau o sa creada ca esti nebuna te duc la psiholog apoi ii zici in secret sa te ajute fiindca te simti singura si ai nevoie de un prieten imblanit sa stii la mine a mers stau la bloc si am 3 cateluse dar una e batrana si una are 3 ani

| xioliolioloix a răspuns:

Scuze dar nu ai cum

| kittty a răspuns:

Hihappy si mie mi.am fost destul de greu sa imi conving mama sa imi ia caine, dar i-am aratat ca o sa fiu responsabila si ca o sa am grija de el, dar cu timpul o sa te saturi de el.[am caine de 2 ani, si uneori m.a satur de el]ps.nu`ti recomand sa iti ieilaughing

| RoNaLdO_2857 a răspuns:

Daca stai la casa este mai usor dar la bloc.Trb sa aduci note bune de la scoala adica sa inveti bine si sa fi mai responsabila sa o ajuti pe mama ta...Succes!happy

| ContCuIntrebariCiudate a răspuns:

Ii mituiesti.laughing

| BrOnaJeu a răspuns:

Le faci pe plac,inveti, iei note bune, esti cuminte iar dupa ceva timp le cari rasplata.Succes;-)

| Lovely_6403 a răspuns:

Dificil... daca ai stii cat m-am rugat eu de ei sa-mi ia un bichon! O idee ar fi sa cauti un catel mic pe afara sau ma rog sa gasesti undeva. Le spui ca vrei sa il ti 2-3 zile in casa. In acel timp ai ocazia sa le demonstrezi ca o sa ai grija de el. Il speli, te joci cu el, ii dai de mancare si tot felul de chestii din astea. Sper ca o sa-i convingi!

Bafta!

| Valientin a răspuns:

Cand te duci undeva si vezi caini de vanzare tipi ca un copil de gradinita """"""MAMA VREAU CATELUSUL"""""""

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Latri defiecare data cand ies afara si mergi in 4 labe.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru inceput, ii rogi asa de insistent de o sa se sensibilizeze, apoi daca voi credeti ca ia-ti mai imbunat putin fa asa:fa un culcus pentru. caine respectiv pisica, apoi arata-le parintilor.Si le spui"va rog''. Si mai adaugati ca bonus ochi de catelus.Eu asta fac. Sper sa mearga.Noroc!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In fiecare seara ma duceam la mama si incepeam sa plang...nu a mers dar in schimb mi-a luat o pisica.big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai:
1.trebuie sa fii harnic\harnica pentru a putea face curat f repede
2.trebuie sa fii energic\energica ca in fiecare dimineata sa te scoli sa il plimbi
3.trebuie sa te gandesti unde ai sa-l tii
4.trebuie sa faci in asa fel incat atunci cand el este mic sa nu latre pentru ca sa nu deranjeze vecinii
5.trebuie sa stii ca daca are multa blanita in perioada de naparlire o sa ai multa blanita prin casa si va trebui sa speli mereusad
6.vei fi nevoit sa ii schimbi apa mancarea f des
7.vei fi nevoi sa mergi cu el la veterinar minim 3 data pe luna
8.vei fi nevoit sa il dresezi cum ar fi:statul in 2 labute
cand il chemi sa vina
sa isi faca nevoile intr-un singur loc etc
9. daca este o rasa mai mare va trebui vaccinat ca sa nu turbezecrying
10.trebuie sa ii cumperi tot felul de accesorii (pentru cei care au bani isi permit accesorii mai scumpe)
daca iti iei un catel iti iei o responsabilitate in plus
Pt a-ti convinge parintii sa-ti cumpere un catelus trebuie sa respecti regulile de mai sus si nu uita priveste partea buna a luicrurilor

| Dimitrita_Ursu_1999 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine. Eu tot imi doresc un ciine cihuahua. eu sunt clasa a 8. si vin destul de tirziu acasa pe la 6:00. eu am 2 ciini afara dar imi doresc un cihuahua in casa. traiesc in casa pe pamint. am incercat toate sfaturile de pina acum si nu m-a ajutat. sfaturi va rog!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poai sa ai rogi insistent, si sa le explici ca un catel te-ar ajuta mult sa te maturizezi si sa fii mai responsabil, informeazate pe net despre comportamentul lor si arata-i mamei tale ca te-ai informat si ca privesti situatia ft serios. Sper sa tina la mine a mer.Bafta!winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am 9 ani am o broscuta testoasa si un papagal eu imi doream un catel nu un papagal sau o broscuta va rog ajutati-ma vreau neaparat un catel va rogggggggg!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am avut un catelusi dar l-am vandut la inceputu' lu aprilie si acum vreau sa imi comving ambi parinti sa imi ia un catelusi pufos da nu reusesc puppy dog eyes crying crying crying

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu imi doresc uuutl un catlus si acum sunt foarte responsabila... aproape ca i-am convins... fa si tu la fel! baftaa:X

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am o alta intrebare:
-Cum sa iti convingi parintii sa imi ia un catelus, chiar daca eu am un frate de 2 ani? Va rog frumos ajutati-ma pentru ca vreau neaparat sa am si eu un catel! smug

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1 Rogi insistent
2 te informezi de pe net
3 cand treci pe langa un magazin cu animale rogai sa mergeti inauntru
4 daca ii convingi fii responsabil
5 nu fi increzut
6 e decizia lor...
7 daca nu vor... Asta e...
8 multa bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai trebuie sa rezolvi problema cu responsabilitatea(patul, vasele, gunoil, curatenia etc.)citeste sa fa ceva pentru scoala si vezi ca daca e si ziua ta ai si un pretextsau poti sa ii spui ca (daca esti singur la parinti)ai nevoie de companie. Spune-i cum vei avea grija iar daca nu merge fii botoasa.Nu mai vorbesti faci doar treaba.Chesti de astea.Bafta puppy dog eyes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ii rog sa imi ia si le dau un cadou ii mai rog ancodata si bingo miau loat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi doresc mullt un bison dar tata uraste animalele ce pot sa fac ajutati-ma