| anonim_4396 a întrebat:

Cum ma impac cu un prieten care l.am acuzat pe nedrept, l.am facut in toate felurile si prietenii mei l.au facut si ei in toate felurile din motivul asta? Stiu..stiu ca nu a fost deloc ok ce am facut, dar chiar eram intr.o stare naspa incat am spus vrute si nevrute.

5 răspunsuri:
| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns:

Daca ti-e prieten...te iarta happy

| InVPent a răspuns:

Salut. Depinde de el dacă te va ierta sau nu. Dacă nu o face, nu trebuie condamnat. Nu e așa de ușor să ierți.
Încearcă să îi spui că erai într-o stare nașpa și că îți pare foarte rău. Încearcă să-ți faci prietenii să-l accepte din nou.
Succes!

| elyfel a răspuns:

Buna.depinde foarte mult de caracterul lui, daca mai vrea sau nu sa mai discute cu tine, depinde si de cat de grav este de ce l-ai acuzat.Cel mai bine ar fi sa aveti o dicutie intre patru ochi si sa-ti ceri scuze, daca este genul de om care tine supararea in el sa stii ca prea repede nu o sa va impacati sau chiar deloc.Depinde doar de el.
Cere-ti scuze si in timp incercati sa reinoiti prietenia daca se poate

| Drimmero a răspuns:

Prietenii se cearta, se impaca! Nimeni nu a trait intr-o stare pasnica cu prietenii lui, la un momentdat tot te certi. Va intalniti pe afara si ii spui ce si cum, va impacati voi, este imposibil sa nu se intample asta!

| drogh a răspuns:

Cred că i-ai putea face un tort de ciocolată în semn de 'Îmi pare rău' şi să îţi ceri scuze în faţa lui argumentând de ce te-ai luat de el pe degeaba. Înafară de tort, nu există lucru mai dulce decât o îmbrăţişare şi de o împăcare!