| UniverseIsMyLimit a întrebat:

Cum pot devenii o persoana mai matura? Multa lume imi spune ca sunt prea copilaroasa. Ma enervez foarte usor, din orice. Uneori ma enervez si fara motiv. Cred ca asta e cea mai mare problema a mea. Ma compor de parca am 5 ani. Sfaturi?

10 răspunsuri:
| Axys a răspuns:

Buna sincer si eu sunt ca tine si pe mine ma inerva cand imi zcea lumea asa si sti e le spun daca nu-ti convine cum sunt eu uitate la tine si dupa aia criticama pe mine, tu trebuie sa fi multumita de tine and vei avea familia ta te vei maturiza gandeste-te ca nu te poti maturiza cu instant cu timpul te vei maturiza nu and vor alti intelegi happy n-ai ce face fi tu asa cum esti nu trebuie sa multumesti pe nimeni happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faptul ca te enervezi repede nu tine de maturitate. Si eu am aceasta problema si cand imi vine sa tip la persoana respectiva incerc sa inspir adanc si sa ma linistesc. E un defect si nu poti scapa pur si simplu de el ci doar sa il... Diminuezi ( ca sa zic asa ). Si legat de maturitate, nu mai cere sfaturi pentru asta. Te maturizezi cu timpul, poate te comporti matur doar in unele situatii ( momentan ). Ar trebui sa te bucuri de perioada asta si sa pastrezi o farama de copilarie. Nu stii cine se poate indragosti de ea. Persoanele care iti tot reproseaza asta, ar trebui sa nu isi mai expuna parerile aiurea. Nu cred ca ele sunt prea perfecte sau mai bune ca tine.

| dana12848 a răspuns:

O sa ai cand nu te temeeee.
e mult mai bine sa fi asa laughing

| Axys a răspuns (pentru dana12848):

Bine zis

| dana12848 a răspuns (pentru Axys):

winking

| Dobrin_Maria_1999 a răspuns:

Arata-le ca tu esti responsabila.

| Biancaalone a răspuns:

Biancapetrescu2000@yahoo.com ma gasesti pe mess

| KRISTINAxo a răspuns:

O sa te maturizezi pe timp ce cresti. Si mie la fel mi se zicea oh go on. Acum sincer cand vad fete asa copilaroase, chiar si eu ma enervez laughing. Incearca sa fii mai calma, linistita, sa ii ajuti pe cei din jurul tau si sa te preocupe lucruri mai serioase dar nu exagera. Si cand te enerveaza cineva, ingnora-l si nu te lua in gura cu el ca altfel devine mai rau straight face

| UniverseIsMyLimit explică (pentru KRISTINAxo):

Sunt o persoana foarte calma. Cand stau cu grupul meu de prieteni, nu prea vorbesc. Nu scot niciun cuvant. Cateodata unii ma intreaba: "Erai aici?" Nu sunt eu prea vorbareata. Multi din scoala cred ca sunt emo. Si am doar 11 ani. Dar si cand ma enervez si vorbeste careva cu mine... Daca cineva ma jigneste sau ceva de genul eu spun doar "Bine." Dar cand sunt nervoasa fac foarte urat. Spun tot ce imi trece prin cap.

| Cretzz a răspuns:

Fi bucuroasa de aceste momente, matura vei deveni cu timpul cand vei intampina "problemele vietii".
Eu tocmai am facut 18 ani, dar problemele le-am intampinat prea devreme (acum 2, 3 ani). dar in final pot spune ca m-au ajutat foarte mult cu comportamentul si modul meu de a fi. dar este nevoie intotdeauna sa fii unpic nebun/copilaros.winking