| biancaadragonasss a întrebat:

Cum pot face ca prietenul meu bun sa ma placa? El are iubita de doar cateva saptamani insa mie imi place de el si stie asta insa nu stiu ce pot face ca sa il atrag mai mult spre mine. Vorbim non-stop, ne întâlnim afara, se comporta extrem de frumos cu mine, avem foarte multe lucruri in comun si nu prea imi pica bine sa stiu ca are prietena. Am incercat sa vorbesc cu alti baieti in speranta ca poate o sa-mi treaca de el dar nu a fost asa. Nu stiu ce sa fac ca sa il apropii de mine, aveti vreo idee? Ce as putea face cand iesim afara astfel incat sa-l atrag spre mine? Cum sa-i vorbesc?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Iti vine tie un magarus care te trage peste tot in lume.

| Adry05 a răspuns:

Sper să se apropie și iubită-tu când oi avea unu de una care tot așa nu-l suportă să fie cu tine, să vedem dacă îți mai place după băgatu ăsta ca ultima cârpă prin relații

| Violleta2022 a răspuns:

Prietenul tau te place, doar ca nu te place ca pe o iubita si ca pe o simpla prietena.
Din pacate, nu putem face pe nimenis a ne iubeasca sau sa simta atractie pentru noi, daca inima lui nu te place.
va trebuiis a intelegi ca asta nu se poate schimba si va trebuii sa lasi obsesia pentru un om, care s-ar putea sa rupa si relatia asta de amicitie, daca insisti.

| Andreeush a răspuns:

Atâta timp cât el are prietenă iar tu ai încercat deja să îl apropii de tine fără nici un rezultat, îți pierzi timpul.
Mai bine ai rupe legătura cu el dacă nu poți să îl vezi doar ca pe un amic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca omul e implicat deja intr-o relatie, inseamna ca bati la porti inchise.
Incearca sa-l consideri un frate si sa ai o relatie pura, dezinteresata.
Poti?

| Ioana37383 a răspuns:

Buna! Atata timp cat baiatul are o prietena, este intr o relatie, cea mai mare greseala pe care o poti face este sa te bagi intre ei ca sa l adulmeci spre tine! Acest lucru e total gresit, tinand cont de faptul ca daca te ai pune in locul fetei cu care este impreuna, nu ar fi tocmai placut pentru tine ca o alta sa faca ceea ce faci tu. Trebuie sa constientizezi faptul ca nu vei fi luata de "buna" daca te bagi acolo unde nu i de tine! Mai sunt baieti, nu este singurul! Sper sa ti gasesti unul ca el sau mai bun cat mai curand!?