| anastasiiiiiiiaaaa a întrebat:

Cum pot face sa mi se intareasca unghiile si sa fie mai rezistente?big grin Dau fundabatting eyelashes

3 răspunsuri:
| Amy a răspuns:

Buna! Am auzit ca zeama de lamaie este buna, sa ti la innmoi de mai multe ori pe zi. bafta!

| aleCsandrra a răspuns:

Să le dai cu lac sau cu ojă pentru că oja are o substanță ce intarește unghiile și pe deasupra le și infrumusețează.

| AlynaC a răspuns:

Poti folosi solutie pentru intarirea unghiilor. Functioneaza, dar sa nu iei solutie pentru a le proteja pentru ca nu le intareste, decat formeaza un strat protector care atunci cand unghia se exfoliaza dispare odata cu ea(am luat asa ceva si nu a avut efect).E posibil sa ai unghiile fragile si datorita nutritiei.Pt a avea unghii sanatoase este nevoie de un aport suficient de proteine, carbohidrati si vitamine.
Mai multe lucruri afli aici:
http://www.perfecte.ro/diet-health/12-sfaturi-pentru-unghii-sanatoase.html