| Damian_Alexandra_1999 a întrebat:

Cum pot sa adaug un prieten pe acest site numit TPU?

3 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

In partea stanga,scris cu portocaliu(apare tot ce tine de profilul tau), scrie "Vizualizare profil".Dai clik si iti apare un patrat, in care, dai clik pe "Da", pentru a cere prietenia cuiva.Lui o sa-i apara la "Prieteni", cererea ta si o poate accepta sau nu.

| pietrean a răspuns:

Corectie:intri pe profilul persoanei pe care vrei s-o adaugi la "Prieteni", adica dai clik pe nike-name-ul lui.Iti apare sub fotografia de profil,pe verde "Adauga la prieteni", dai clik si apoi iar clik pe "Da".Cel ce primeste cererea, are posibilitatea sa aleaga, daca vrea sau nu.
Eu ti-am trimis.
M-a influentat, postarea incompleta a raspunsului anterior(ElenaSA).

| ElenaSA a răspuns:

Mergi pe vizualizare profil-stanga si vezi ca apare rubrica adauga un prieten.