| LaLii a întrebat:

Cum pot sa imi incretesc parul fara a ma duce la cuafor? ceva naturat sau cu placa.:d Daca se poate ceva care sa ramana permanenthee hee

Răspuns Câştigător
7 răspunsuri:
| Emena a răspuns:

Acasa.permanent?raised eyebrows cred ca glumesti. fa`ti cozi impletite

| Foxilikkkă a răspuns:

Buna!
Nu se poate sa ramana permanent.
Natural poti incerca cu codite impletite, dupa ce te speli pe cap, pe parul ud aplica spuma de par si stai cu capul in jos si usuca-te, dupa aceea fa-ti in jur de 3-4 codite impletite, daca faci prea multe parul va sta prea umflat, mult prea cret, si nu il poti aranja, daca faci mai putine parul va arata foarte frumos si zici ca asa il ai tu, nu isi da nimeni seama ca e facut happy, are un aspect foarte foarte natural.Ai grija sa le faci mai din crestetul capului si foarte bine batute si stranse.
Dupa ce le-ai facut, da-te cu fixativ pe codite de la o distanta de 25-30 cm, daca dai prea aproape vor abtine un aspect neplacut.big grin
A si, te sfatuiesc sa te speli pe cap seara pe la ora 18, si atunci sa-ti faci si coditele si dormi cu ele. Dimineata le dai drumu' big grin.Sa nu te piepteni pentru ca nu arata bine.
Eu asa fac cand vreau sa am parul cret cu un aspect foarte natural! big grin
Succes :*

| Cherisheverything a răspuns:

Buna! o sa iti dau niste video'uri sa te uiti. eu le practic si sunt super! :D

http://www.youtube.com/watch?v=WoZ2QGq0n4A - aceasta este cu hartie. am incercat si e suuuper :x

http://www.youtube.com/watch?v=ia-KhnML3JA

http://www.youtube.com/watch?v=epuFmdcE4FA&feature=related

Permanent nu se poate. dar incearca sa faci asta in timp ce dormi.

Happy impletit. pupici :*

| aalhggcsdsvs a răspuns:

Pai poti sa ti-l pui pe bigudiuri sau pe moate sau i'ati o solutie de permanent la rece (pai cum procedezi: pai vezi iti iesi solutia o aplici pe o suvita si apoi pui bigudiul sau moata) te sfatuiesc sa ti'l pui seara si dimineata ii gata am facut si merge parul trebuie sa fieputin umezit si apoi cu un buretel sau vata... vezi tu(dupa sa folosesti un sampon de regenerare a parului ca permanentul il afectaza)... daca vrei si mai natural inceara cu zahar dar nu st cum se procedeaza

| Betyyyy a răspuns:

Hmmm...coditele ar putea fi o solutie eu cand imi fac arat ca o oaielaughingsucces

| LollipopWithHeroin a răspuns:

Fara sa te duci la coafor nu cred ca poti sa-ti faci permanent, doar daca esti specializata in asa ceva. Poti sa dormi cu el pe bigudiuri in fiecare noapte. Daca nu te deranjeaza sa iti arzi parul, il poti face din cand in cand cu ondulatorul.

| fobie de mate a răspuns:

Il impletesti in fiecare seara ianinte sa te culci in doua codite. Dimineata cad le vei desface va fi cret. Mie mi-a iesit. Sa speram ca si tie:*.