| krysswkryss a întrebat:

Cum sa devin eu mai populara colegii mei au o parere foarte proasta despre mine,dar invat destul de bine,am luat premiu adica ei ma considera paracioasa,din motive incredibile crezand ca i parasc da am facut-o o singura data,dar din motive clare,ei sunt rai injura mimeaza prostii prin clasa dar eu tot vreau sa fiu populara,ele se considera frumoase si pe noi alte fete urate nu vorbesc cu noi si asa,dar eu nu ma consider urata, ca port ochelarii ei ma critica pentru asta... offf ce viata dar vreau sa mi-o schimb sa ma imprietenesc cu ele si cu toti colegi nostri pentru ca mai avem un an impreuna si mergem la liceu si nu merita cearta, ura.ele poarta sutien, se macheaza iar pe mine nu ma lasa nici una din aceste lucruri ele merg la toate pertrecerile in excursii si as venii eu si alte fete nepopulare dar nu vrem sa nu fim bagate in seama sasa ce viata avem va rog dati-mi un sfat. vreau sa fiu populara...va rog aratat-imi cum daca m-ar cunoaste cu adevarat cred ca ne-am intelege asa de bine

Răspuns Câştigător
| thelovelyangel a răspuns:

Buna! Sunt baiat, am 14 ani si sunt in clasa a 7a. Eu ma inteleg mai bine cu fetele deoarece le imprumut caietul in pauza sa scrie tema daca nu au stiut sau au uitat, le ajut, incerc sa intru cu ele/ei in vorba, gasesc un subiect comun etc. Este important si cu ce te imbraci/fizicul : haine la moda, dar in limita bunului simt, luciuri sau balsamuri pentru buze, dar sa nu se observe ca s-ar putea sa ia probleme la scoala, sa-ti faci conturi pe site de socializare, sa -ti incarci foto pe ele, sa dai comentarii etc. Si mie imi place scoala, am note bune si culmea ironiei de 2 ani am ochelari. Siiiiii, ce daca ai ochelari? La inceput unii colegi din alte clase sau chiar din clasa mea imi spuneau diferite porecle cu privinta la ochelarii mei, dar usor, usor s-au obisnuit si imi spun ca arat mai bine cu ei decat fara. Acesta este punctul meu de vedere. Daca iti reuseste poti s-mi spui aici la aceasta intrebare. Succes!

| krysswkryss explică (pentru thelovelyangel):

Chestia k eu vreau prietenii adevaratii si asa pe interes crede-ma k ai am pe toti prietenii, k le dau o tema, ca le dau alta! e complicat...dar ati multumesc mult pentru acest sfat! i eu sunt tot in clasaa 7a acum trec in clasa 8a, si sunt sigura ca va da roade acest sfat! daca vrei mai comunicam pe pagina mea de facebook, asta e pentru toti cei care ma-ti ajutat, http://www.facebook.com/cryssw.krystyna?ref=tn_tnmn

| thelovelyangel a răspuns (pentru krysswkryss):

App stii uh un site pentru negative?

| krysswkryss explică (pentru thelovelyangel):

Nu imi pare rauu chearrr nu stiuuu..nu te supara, dar nu am habarr! daca as stii te-as ajuta cu mare placere! mhhh...dk e vorba despre cea ce cred eu uite s-ar putea sa te ajute, daca nu scuze http://www.soundclick.com/
Http://www.karaoke-romania.com/manufacturer.php?id_manufacturer=50
Http://www.soundclick.com/
http://www.negative-karaokefree.webs.com/
www.keyboardplace.com
Www.negativeGratis.ro
http://www.shadowville.com/ poate te ajuta!

| krysswkryss explică (pentru thelovelyangel):

Stii cumva cum pot sa scap de niste julituri pe corppp am una uriasa pe burta si merg la mare imi e imposibil sa apar asa la plaja(am cazut cu rolele cand ma alerga un caine ca sa ma muste)si a reusit si am mai facut si julitura in cot pe burta la ambii genunchi(cand te-oi plimba cu rolele sa ati iei pentru orce eventualitate genunchere si poate si cotiere)big grin daca stii vreun leac de asta!

| thelovelyangel a răspuns (pentru krysswkryss):

Si eu pe 6 iulie 2011 am picat cu o bicicleta laughinghee hee. Cojitele mi-au picat dar semnele de pe maini mi-au ramas. Am avut semne pe genunchi(nu le mai am), in coate(nu le mai am) pe maini(le mai am si mai este putin si se implineste un an) si pe burta mi-a ramas la fel ca pe maini o pata, dar nu mare. Nu stiu ce sa zic.

| krysswkryss explică (pentru thelovelyangel):

Si tu ce ai folosit ca sa iti treaca ca banuiesc ca te-ai dat cu ceva nu? eu folosesc rivanol si betadine, dar nu stiu cat functioneaza asta!

| thelovelyangel a răspuns (pentru krysswkryss):

Nu am folosit nimic

9 răspunsuri:
| Miru_Zuzu_1993 a răspuns:

Si eu port ochelari...dar sunt populara...cred,dupa parerea mea.Tre sa fii tu insuti si sa te bagi in seama

| Ank2129 a răspuns:

Daca vrei sa fii populara trebuie sa fi tu insuti, sa te porti frumos cu toata lumea, dar sa nu te lasi condusa de ceilati crezand ca daca le faci toate poftele vei deveni populara.Nu trebuie sa-ti fie rusine ca porti ochelari, si eu port si nu mi-e rusine cu ei.Pana acum un an nici eu nu aveam prieteni deoarece ma chinuiam sa devin populara si eram mai fitoasa vrand sa ies in evidenta, iar apoi mi-am dat seama ca trebuie sa fiu eu si sa ma inteleg cu toti chiar daca unii ma enerveaza eu nu ii bag in seama pentru a nu ajunge la certuri. Poarta-te frumos cu toti, fii prietenosa, saluta-i si pe cei ce nu-i cunosti din scoala ta si iti vei face o gramada de prieteni vei vedea.Incerca sa te imbraci frumos si decent, combina culorile, imbracate in stilul tau propriu si vei vedea ce influienta au si hainele si aspectul fizic.Invata la fel de bine sau intrecete pe tine.Nu fi suparacioasa, fii vesela mereu indiferent de ce probleme ai avea, incerca sa-ti scoti partea buna la iveala ascunde-ti defectele. Daca faci toate astea vei fi invidiata de cele populare crede-ma am trecut prin asta desi sunt in clasa a cincea am reusit sa ma perfectionez. Sper ca ti-am fost de folos.Te pup si iti doresc numai bine!