| girls24 a întrebat:

Cum sa il fac pe baiatul pe care il plac gelos. FUNDA

Răspuns Câştigător
| BombonikThaa a răspuns:

Te iubeşti: mult, puţin sau deloc?

Învaţă să te placi, cu toate calităţile şi toate defectele tale –reale sau imaginare- înainte de a te gândi că ai putea atrage şi mai multe priviri ca de obicei. Uită-te bine în oglindă la tine şi descoperă toate acele motive pentru care şi cei din jur te-ar putea iubi. Încrederea în sine e cel mai puternic magnet pentru bărbaţi!

Frumoasă...şi atât? Nu!

Nu-i suficient faptul că atragi privirile altor bărbaţi sau că partenerul tău te vede cea mai frumoasă dimineaţa devreme şi fără pic de machiaj, e important să nu te mulţumeşti să îi araţi doar cât de frumoasă eşti, ci şi cât de deşteaptă. Aşa că nu iţi asuma rolul de "plantă decorativă" şi arată-i că eşti o femeie inteligentă şi care poate să se descurce şi fără ajutorul său.

Distrează-te şi fără el!

Crezi că e cel mai bine pentru tine să depinzi complet de el pentru orice ieşire în oraş sau orice planuri? Învaţă să îţi ocupi timpul relaxându-te sau distrându-te şi dacă el e, de exemplu, prea ocupat pentru tine. Totul e să nu le acorzi prea multă atenţie altor bărbaţi –vrei să simtă înţepături de gelozie, nu să ia foc!- şi să îi spui, de fiecare dată, că te-ai simţit bine!

Lumea ta se învârte în jurul lui? Mare greşeală!

Arată-i, subtil, că există multe alte lucruri la fel de importante în viaţa ta. Nu mai renunţa la orice în momentul în care el îţi spune că vrea să te vadă, pentru că astfel nu îţi va respecta niciodată planurile. Şi nu insista ca el să îţi ofere timpul lui, încearcă să întorci roata şi să îl faci pe el să îşi dorească să petreacă timp alături de tine.

Reînvaţă să flirtezi!

Ţi se pare că de când eşti implicată într-o relaţie nu te mai poţi nici uita la un alt bărbat fără să te simţi vinovată? E important să realizezi că flirtul poate nu doar să te facă să ai mai multă încredere în tine, dar şi să îi dea uşoare spasme de gelozie iubitului tău, asta în cazul în care nu exagerezi în niciun fel. Pentru că, până la urmă, tu nu îţi doreşti un flirt prea serios care să ducă la destrămarea relaţiei tale, ci doar să îi reaminteşti partenerului tău că şi alte persoane ar putea fi interesate de tine şi că ar trebui să aibă grijă de felul în care se poartă cu tine. FUNDA?

2 răspunsuri:
| Madu2027 a răspuns:

Hmm da si el te place? daca te place poti sa iesi cu alti baieti

| fuzzer a răspuns:

Sentimentul trebuie sa fie reciproc pentru a starni un sentiment de gelozie. Si pana la urma ce mare lucru rezolvi cu asta? In fine.

Iesi cu alti baieti, vorbeste cu alte persoane in preajma lui, ignora-l.