| bluesky a întrebat:

Credeti ca daca o sa fiu super indiferenta cu baiatul pe care il plac, si ma afisez cu alt baiat o sa fie gelos si o sa ma placa?

5 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

BUna,daca el nu e interesat de tine poti sa fi si cu 100 de baieti ca tot nu vei realiza nimic,nu te va place doar pentru ca tu esti cu altul,in cazul in care simte ceva pentru tine,atunci il va durea si va fi gelos,indiferenta doare, asta in cazul in care intre voi a fost ceva sau el are ceva sentimente pentru tine nu ii va fi totuna, dar depinde.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Doar in cazul in care te place, o sa fie interesat de tine in continuare, dar cu timpul o sa-i scada interesul daca u esti cu altu. mai bine te dai pe langa el, te porti dragut cu el si daca intr-o saptamana nu avansati ii spui tu cal placi

| aurora50scumpika a răspuns:

Daca nu-l interesezi nu o sa pese sa te vada cu alt baiat, sau ca ii esti indiferenta, insa daca ii place si vrea sa incerce ceva cu tine si tu te afisezi cu alt baiat va renunta crezand ca ai prieten...ai face bine sa aflii daca e interesat sau nu de tine!

| IDamon a răspuns:

Nu cred. S-ar putea sa zica are prieten deci nu ma mai dau la ea.

| adyjeff a răspuns:

Acum depinde si de baiat, ce fel de caracter are, daca se simte atras de tine, daca ai acel ceva care lui ii place, o sa fie gelos si va reactiona el intr-un fel s-au altu!