| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa inveti sa stai la suprafa si dupa aceea sa inoti?

Răspuns Câştigător
| natupeu22 a răspuns:

Prima data e obositor, trebuie sa dai din maini si din picioare, neincetat ...sa zicem, apoi ai sa observi ( duppa vreo 3...4 incercari ) o sa ti se para f. usor! eu asta am invatat la varsta de 13 ani, cand am fost cu tata la pescuit ...eram in barca, m-am aplecat pe o parte... si am cazut, apoi... fara sa-mi dau seama am inceput sa dau din maini si din picioare ( eram imbracat - blugi + hanorac + adidasi - cea mai "buna combinatie"... dar am reusit sa ma tin la suprafata pana ce tata a sarit dupa mine... deci... stai linistit/a... trebuie sa inveti, e foarte usor...

6 răspunsuri:
| Encore a răspuns:

Lasa ca mie mi-e frica de 20 de ani sa inot rolling on the floor
Deci nu e panica.
Du-te la inot thinking

| Ben. a răspuns:

Incearca sa imiti miscarile unui catel.

| snepy a răspuns:

Pai corpul nu se scufunda deci stai la suprafata singur/a
daca te referi cum sa calci apa, imagineazati ca mergi pe bicicleta, si dai din maini happy

| cutza a răspuns:

Trebuie sa te relaxezi...la inceput o sa mai inghiti putina apa dupa cara o sa te obisnuiesti cu apa si o sa te poti tine la suprafata!
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Relaxeaza-te
Ai sa ai nevoie de o placa de aia plutitoare(sau o minge) si tine-te de aia si dai din picioare dupa asta merge singurika

Bafta si distractie placutawinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu se scufunda corpul!? nu, decit poti sa te ineci! mult mai bine ar fi sa ai o persoana adulta linga tine (atunci cind vrei sa inveti sa inoti ) pentru a te invata! nu este greu! succes!