| anonim_4396 a întrebat:

Care e cea mia buna varsta ca sa inveti sa inoti?

6 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Chiar si de la cateva luni.

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

De la naştere. Apa reprezintă un mediu prietenos pentru nou-născut, asemanator lichidului amniotic în care s-a dezvoltat până la naştere.

mlm
| mlm a răspuns:

De la 4 ani pana la batranete poti invata sa inoti, important este sa ai vointa.

eileen
| eileen a răspuns:

De mic, de la 2-3 ani, e cel mai bine.

assiris
| assiris a răspuns:

Poti sa inveti de cind te nasti. De altfel copiii nascuti in apa, se par ca stiu sa se ridice la suprafata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De cand te nasti! in cazul in care exista alergii sau probleme cu inima nu este indicat la nici o varsta