| kubuletz a întrebat:

Cum sa ma concentrez sa pot invatat macar 30 de minute? ca nu pot. ori uit ce am citit ori ma gandesc la alt ceva

Răspuns Câştigător
| Dean1996 a răspuns:

Nu te mai gandi la orice altceva,incearca sa gasesti o logica in ce trebuie sa inveti(indiferent de materie,in tot ce ne da sa invatam exista logica).Nu lasa diferite lucruri sa iti distraga atentia,incearca sa te concentrezi numai pe tine,si caiet,doar tu,si caietullaughing
P.S:Stiu cum e,mie muzica imi distrage atentia,uneori nu stau sa fac o tema ca am ascultat muzica,si cand spun asta respectivul/respectiva niciodata nu crede,but i'm addicted,and music it's my drug.

Concluzie:Fi atent la definitie, si inainte sa inveti, incearca sa respiri si sa stai nemiscat cu ochii inchisi 6 secunde,si dupa citesti,recitesi,si cel mai important daca ai pe cineva, te duci sa iti explice mai bine.(daca e fizica, mate.sau d-astea.)

Bafta

2 răspunsuri:
| Tiffany89 a răspuns:

Asa sunt si eu.laughing
Trebuie sa ai vointa. Incearca...O sa potitongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vai,bietul. Poti, cu ambitie. Daca tu chiar vrei sa faci ceva cu adevarat, atunci o faci si nu te mai gandesti la altceva. Incearca sa iti indrepti toata atentia spre ce vrei sa inveti si sa lasi deoparte restul. Pentru celelalte "ganduri" sau activitati ai timp destul.