| Usordargreu a întrebat:

Cum sa nu am emoții la simulare?
Sunt clasa a 7 a si mai nou dăm si noi simulare.
Apropo sunt fata

Răspuns Câştigător
| QWERTY55 a răspuns:

E foarte bine ca pui intrebarea aici.
Stii bine materia de la simulare?
1Daca da, n-ai de ce sa-ti faci griji. Just in case, recomand exercitii de respiratie cand nevoia o cere.2-3 min inspiratie adanca pe nas, respectiv expiratie pe gura.
2Daca nu, mai invata pana ajungi s-o stii ( macar de 8). E normal sa ai emotii cand nu esti pregatita.
Sper ca te-am ajutat happy

13 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Și cu ce sa te ajutăm noi?!
Sa dăm simularea în locul tău?!
Sa fim noi admiși la liceu în numele tău?!

| Usordargreu explică (pentru Catrice):

Decat sa dai răspunsuri care nu ajuta m ai degrabă..Nu comenta degeaba

| Catrice a răspuns (pentru Usordargreu):

Întrebarea ta nu ajuta.
Aici pui întrebări care au nevoie de o rezolvare, nu ca să-ți plângi de milă.

| Usordargreu explică (pentru Catrice):

In your mind scuze am uitat sa pun semnul întrebării ca sa fie intrebare
Iti plac mai mult intrebarile pe care copii de vârstă mea le pun dar sunt legate de sarcina s au alte prostii la vârsta asta cred ca e o intrebare buna

| Catrice a răspuns (pentru Usordargreu):

"Sau" în cazul tău se scrie legat. Îți înțeleg acum emoțiile. sad

| Usordargreu explică (pentru Catrice):

Iar comentezi aiurea?
Am autocorector la telefon
Si daca vrei sa stii am media 10 la romana

| Catrice a răspuns (pentru Usordargreu):

Comentariile în care îți corectez greșelile sunt aiurea? Sau, ca sa te simți și tu apreciată, poate trebuia să spun 'o, cat de inteligenta ești ca nu ești încă gravida la vârsta ta' laughing
'm ai' 's au'... autocorectorul nu pune spatii intre cuvinte care au și forma cu cratima.
Plus ca dacă aveai 10, nu aveai de ce să-ți faci griji și sa ai emoții.

| Usordargreu explică (pentru Catrice):

Nu stiu câți ani ai.Dar stiu ca ar trebui sa fii mai matur si apropo nu la toți oamenii corectorul e la fel.Nu am 10 ani am aproape 14.Imi dau seama ca pe tpu.se gasesc si oameni mai putin deștepți sau care nu răspund la o intrebare cum ar trebui de fapt

| Catrice a răspuns (pentru Usordargreu):

Ca sa răspund inteligenței tale superioare, am aproape de doua ori vârsta ta. Am trecut prin multe mai multe examene mult mai importante decât o simulare și nu am avut emoții pentru nici unul fiindcă m-am pregătit dinainte.
Am văzut multe greșeli făcute de autocorector și la toți era la fel. thinking Poate tu ai telefon cu tastatura și de aceea e diferit.
E și normal să-ți fie frica de ceva pentru care nu ești pregătit.

PS: sunt fată, nu băiat rolling on the floor

| Usordargreu explică (pentru Catrice):

Logic ca am tastatura?
Infine e prima mea simulare si de asta mie frica..Am un Samsung si autocorectorul mai mult ma încurcă.

| Catrice a răspuns (pentru Usordargreu):

Uite cum acționează autocorectorul: era "taste" și din cauza ca scriu des tastatura, a corectat asa laughing
Simularea e ca un test. Adevărata provocare e examenul în sine. Ideea cu simulările e ca elevul sa știe cum e cu atmosfera de examen și tocmai ca sa nu aibă prea mari emoții.

| Usordargreu explică (pentru Catrice):

Da,dar mai naspa e că nota se trece in catalog

| Andreeush a răspuns:

Emoții are oricine, important este să înveți și să nu fii stresată.