| ralucuta_9259 a întrebat:

Cum sacap de timiditate ce as putea face va rog ajutati-ma cryingcrying

Răspuns Câştigător
| Lavinia27 a răspuns:

Draga raluk. timiditatea este intr-adevar o problema dar nu chiar asa grava.eu cand eram mai mica aveam si eu probleme de genu' dar pe masura ce am crescut am inceput sa fiu tupeista... fff tupeista...cred ca ar trebui sa iti iei inima in dinti si sa faci ce simti. dupa ce ttreci de etapa asta restul vine de la sine.iti spun din proprie experienta:*

3 răspunsuri:
| andreeutzaa a răspuns:

Imi pare rau dar de timiditate nu vei scapa niciodata.Eu sunt tot asa. timida si as vrea sa fiu altfel dar asta e o chestie de personalitate e creierul tau care te obliga a fi timida.Acum,scapi de timiditate numai cu persoane pe care le cunosti si de care nu iti este frica ca te pot judeca gresit prin ceea ce faci si ce zici.Singura varianta este sa nu te intereseze ce gandsc altii de tine, pentru ca asta ne face sa devenim timizi.

| Ofiintă a răspuns:

Sa te bagi mai mult de seama intre grupul de prieteni dar nu neaparat si cu cei cu care nu esti prieten Chiar daca nu-ti place sa te bagi in seama intre un alt grup de adolescenti vorbeste mult cu grupul tau si cel mai intai sa nu-ti fie frica daca vrei sa vorbesti va trebui sa nu vb urat dar poti si asa numai sa nu insultzi pe nimeni din jurul tau dar fi cat mai amabila si distractiva la inceput Sper ca te-am ajutat pa

| freestyler95 a răspuns:

Si eu sunt la fel si mi-as dori sa am tupeu sa ma duc la o fata crying