| capravesela14 a întrebat:

Cum uiti o persoana pe care o iubesti dar careia nu ii pasa de tine?

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Cauți alta laughing
Viața e prea scurta sa te rogi de cineva sa stea cu tine când bate altcineva la usa.
Timpul le rezolva pe toate, așa e mereu.

| Violleta2022 a răspuns:

Eliminand sau aruncand orice obiect care iti aminteste de acea persoana si evitand sa faci o obsesie dintr-o amintire, care nu mai trebuie mentionata vreodata.

| Nemessys a răspuns:

In primul rand trebuie sa scapi de ORICE care ar putea sa-ti aduca aminte de acea persoana. Cum ar fi. scapa de anumite cadouri, sterge-o de pe retelele de socializare. Deoarece o sa stai de exemplu pe Facebook, sa dai scroll si din intamplare o sa vezi o poza a acelei persoane. Si iar o sa-ti aduci aminte si iar o sa ai o stare proasta. Asa ca mai bine faci acest lucru. Pe langa asta incearca sa nu mai vezi / sa auzi nimic de acea persoana. Evita orice lucru sau loc care ar putea sa-ti aduca aminte si daca deja faci asta, lasa totul la mana timpului.
Apropo, daca vrei ca totul sa decurga mai repede, iti poti gasi pe cineva, o alta persoana care te iubeste si asa o sa uiti mult mai repede de cealalta. Insa. exista riscul ca si cu persoana asta sa se intample aceeasi poveste.

| B3HappyN0Worry a răspuns:

Buna. Of, o sa fie un "proces" cam greu. xD In primul rand, sa nu mai vorbesti cu acea persoana, DELOC. Nu e bine sa tragi de o persoana sa te iubeasca, pentru ca oricum n-o va face nici asa. Nu-i mai arata ca-ti pasa. Iesi cu prietenii, du-te la o petrecere, distreaza-te, fa orice altceva care te ajuta sa uiti de restul problemelor si sa nu te mai gandesti la acea persoana. Fereste-te de a sta singur prea mult sau inchis in casa, de a asculta melodii care te intristeaza, spune cuiva ce simti, nu tine in tine, ca asta mai mult te distruge. Cel mai bine ar fi sa incerci sa cunosti alta persoana, si astfel te vei atasa incet de altcineva si vei uita de celalalt, dar ai grija si de cine te atasezi, ca nu cumva sa suferi din nou. Incearca sa pari mai nepasator pana apuci sa cunosti o persoana cu adevarat, abia apoi arata-i cate putina afectiune daca te atrage, si poate sentimentul o sa fie reciproc. happy Mai exista oameni, viata nu se opreste la o persoana. Be careful! Have a nice day. big grin

| Shinderiu a răspuns:

Nu te gândi la ea, incearca sa nu mai vorbești cu ea.