| cristina a întrebat:

(funda)Cum sa faci sa uiti persoana pe care o iubesti cel mai mult?

Răspuns Câştigător
| EUSIATIT a răspuns:

Esti convinsa ca o iubesti sau ai facut o obsesie pentru acea persoana. DACa ai demnitate si nu vrei sa te injosesti lasa lucrurile sa se aseze. acea persoana daca si ea te iubeste va reveni daca nuinseamna ca ea nu te a iubit. Te consolezi si iti gasesti refugiul in anumite activitati. nu e un capat de tara. nu a fost pentru tine.Va veni si acea pers in viata ta care te va iubi

9 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Una din Legile Vietii in acest sens este ca pe cineva il uiti cel mai sigur in bratele altcuiva!

Daca nu poti foarte repede, te implici in cat mai multe actiuni, care sa te solicite si sa iti tina ocupata si mintea si timpul!

| CevaNormal a răspuns:

Doamne fereste, cum asa sa uiti persoana pe care o iubesti cel mai mult, crezi ca e posibil? dar totusi e realizabil.

| VodkaCoca a răspuns:

E greu, foarte greu, inimii nu ii poti comanda!
Eu cand m-am despartit de un fost de al meu pe care l'am iubit mult, desi imi era foarte greu, in prezenta lui zambeam, se vedea ca era un zambet fals! Ieseam cu prietenele mai radeam dar il aveam in minte, distreazate, cu timpu o sa il uiti!

| BlueEyes a răspuns:

De ce ai vrea sa o uiti? Te-a dezamagit? Daca tu chiar vrei sa il uiti atunci arunca absolut tot ce iti aminteste de el(presupun ca despre un baiat e vorba, nu?):cadouri, poze etc. E greu sa uiti o persoana asa repede, mai ales daca a insemnat mult pentru tine, insa timpul le rezolva pe toate.Iesi cu prietenele tale, distreaza-te, inlocuieste-l cu altcineva.Pff,e greu...Stii ce ar fi bine? Sa existe o masinarie care sa iti stearga numai ce amintiri vrei tu. Te pup

| So Good a răspuns:

Aaa Asta este foarte foarte foarte greu. trebuie sa nu te mai gandesti deloc accentueazate pe un hobby si vei reusi... eu am trecut peste fiindca stiu cum big grin " Imi... etc in ceva/cineva si gata" acum depinde de tinewinking funda pls

| V77Narcis a răspuns:

Chiar daca iti este greu fa pentru altcineva loc in inima ta! Si cu timpul poate o sa il uiti...

| Lighto a răspuns:

Gaseste o persoana pe care sa o iubesti la fel de mult sau chiar mai multe (sigur veu gasi) sau ocupati timpul cu un job sau un hobby

| cristi_8798 a răspuns:

O betie mare laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E greu sa uiti.stiu si eu astacryingdar trag o bauta cu o prietena ascultam muzica plangem ca nebunelelaughingsi ii injuram pe barbati... dar apoi ne contrazicem spunand ca nici fara ei nu se poate:-s.si asa e.Iti multumesc mult pentru toate raspunsurile tale:*vi si u la bauta cu noilaughing?